У Науковій бібліотеці встановили пам’ятну дошку Герою Небесної Сотні Богдану Сольчанику

24 липня 2015 року в головному Читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося відкриття мультимедійної меморіальної дошки, присвяченої Герою Небесної сотні, випускнику Університету, який загинув від кулі снайпера 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності в Києві, Богдану Сольчанику.

«Сьогодні ми маємо досить незвичний день народження одного з наших читачів, – звернувся до присутніх директор Наукової бібліотеки Василь Кметь. – З бібліотекою і цим робочим місцем у Читальному залі, де відтепер буде встановлена пам’ятна мультимедійна дошка, Богдана багато чого пов’язувало».

«Ми познайомилися тоді, коли він був іще школярем – учасником турніру юних істориків Малої академії наук 2002 року, який готувався до складних перипетій і баталій історичних суперечностей. Він уже тоді вражав своєю допитливістю й евристичними підходами до всього, що він бачив і чув, парадоксальністю мислення і готовністю мислити нестандартно», – пригадав перше знайомство із Богданом Сольчаником Василь Федорович.

Василь Кметь зазначив, що минулого року було прийнято рішення, що турнір юних істориків, який відбувається у Львівській області, носитиме ім’я Богдана Сольчаника. «Про це знає уже вся Україна. А відзначення спеціальних призерів премією імені Богдана Сольчаника стало важливим стимулом, знаком і заохотою до наукових успіхів і громадської діяльності молодих істориків», – розповів директор університетської книгозбірні.

Пригадуючи спілкування з Богданом, Василь Федорович також відзначив, що хлопець був архівістом і соціологом Університету в багатьох сенсах. «Архівістом – за евристичним підходами, за відповідальністю і допитливістю у читанні певних текстів. Соціологом – розумінні й умінні перетворювати набуті теоретичні знання за студентською партою у певні якості та здобутки, які могли мати і стали б здобутком нової освіченої генерації українців», – переконаний Василь Федорович.

Також директор Наукової бібліотеки розповів про символічність обраного місця для встановлення меморіальної дошки: «Богдан роздумував тут, у Читальному залі Наукової бібліотеки. Коли ми обирали місце, де варто встановити пам’ятну дошку, яку не будуть омивати дощі, яка не буде бліднути під променями сонця, утім щоразу буде промовляти до кожного, хто увійде у простір, частиною якого є Богдан, і яка завжди буде нагадувати усім, що можна і треба жити інакше, згадували про його робочі місця. Відтак, вирішили розмістити дошку в центрі залу».

Батько Богдана Зіновій Сольчаник подякував ініціаторам, друзям, знайомим сина за сприяння у встановленні мультимедійної меморіальної дошки. Натомість, друзі представили присутнім видані збірки з поезією Богдана Сольчаника.

Пам’ятна мультимедійна дошка містить такі розділи: «Про Богдана», «Тексти», «Спогади», «Фото», «Поезія», «Листування» та «Відео». Відтепер ознайомитися з історією життя Героя Небесної сотні Богдана Сольчаника зможуть усі.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото