У Палеонтологічному музеї провели екскурсію при свічках

29 березня 2017 року у Палеонтологічному музеї геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась вечірня екскурсія при свічках. У такий спосіб студенти та викладачі геологічного факультету відгукнулися на запрошення Всесвітнього фонду природи WWF в Україні і приєдналися до всесвітньої кампанії «Година Землі 2017». Захід під назвою «Мандруй у доісторичний світ у новому амплуа разом з нами» за ініціативи студентів також приурочили до професійного свята «Дня Геолога».

Міжнародний захід «Година Землі» започатковано у Сіднеї (Австралія) у 2007 році. У час проведення акції люди в усьому світі вимикають світло на одну годину, як символ турботи про майбутнє Планети та єдності у бажанні захистити природу. Вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилися понад 100 мільйонів людей у 35 країнах світу, а з 2009 року Україна разом зі 126 іншими країнами також проводить Всесвітню акцію (25 березня).

В.о. голови студентської ради геологічного факультету Христина Бобович і Настя Панасюк та колектив кафедри історичної геології та палеонтології: доценти Гоцанюк Г.І. та Іваніна А.В., інженер лабораторії стратиграфії провінцій горючих копалин Спільник Г.В., зберігач фондів Палеонтологічного музею Кірчанова О.Г. провели пізнавальну мандрівку у минуле Землі.

Палеонтологічний музей Університету у 2015 році відзначав 110 років від часу, коли його заснував Р. Зубер при кафедрі Геології і є одним із найдавніших палеонтологічних музеїв у Європі. На сьогодні Палеонтологічний музей функціонує при кафедрі історичної геології та палеонтології геологічного факультету Львівського університету. Використовуючи природні об’єкти – рештки палеоорганізмів, експозиція музею дозволяє наочно показати історію геологічного розвитку Землі та еволюції органічного світу.

Багата експозиція музею представлена шістьма відділами: систематичної палеонтології, історичної геології, регіональної палеонтології, біоти антропогену, палеоекології і монографічним відділом. У Палеонтологічному музеї зберігається близько 18 тисяч рідкісних палеонтологічних експонатів виявлених у різновікових відкладах кількох континентів. Цікаву екскурсію у пізнанні еволюції життя на Землі провела доцент Іваніна А.В.

Відвідувачами заходу були учні львівських шкіл, студенти різних факультетів ЛНУ ім. Івана Франка та інших навчальних закладів, а також усі, хто любить пізнавати природу.

На завершення відвідувачі подякували за можливість помандрувати минулим нашої планети, привітали організаторів з професійним святом та запропонували зробити захід традиційним.

Світлини: Спільник Г.В. Більше фото