У Правничому коледжі обговорили конституційні ідеї та проекти Михайла Грушевського

«Добре робити історію важнійше, ніж гарно писати її.

Добра конституція вартнійша від ґеніальної поеми…»

Михайло Грушевський

 

Про важливість дотримання Основного Закону держави і виховання поваги до цього документа в українському суспільстві, про ідеї конституціоналізму в науково-публіцистичній спадщині Михайла Грушевського, їх  вплив і значення для сучасного суспільства йшлося під час засідання круглого столу на тему: «Конституційні ідеї та проекти Михайла Грушевського та сучасність», що відбулось 29 червня 2016 року в Правничому коледжі з нагоди Дня Конституції.

На початку ХХ ст. голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський був  одним із найактивніших борців за конституційні права українства. У нових історичних умовах його ідеї були розвинуті в Конституції УНР 1918 р. Головні постулати цього вищого державного акту – від самостійності, незалежності, неподільності території до широкого самоврядування й децентралізації – залишаються актуальними і сьогодні.

Звертаючись до студентів, доцент кафедри історії держави, права та політико-правових учень юридичного факультету Тарас Андрусяк  порадив молодшим колегам детально проаналізувати книгу Михайла Грушевського «На порозі нової України», у якій автор окреслив шлях, яким має рухатися Україна. Тарас Григорович зазначив, що велике значення поглядів відомого історика й конституціоналіста полягає в тому, що він дивився на нашу історію передусім крізь призму інтересів українства.

Цитуючи слова Михайла Грушевського про те, що  «промосковська орієнтація тих, хто її дотримується, базується на двох засадах: користь і страх»,  Тарас Андрусяк застеріг студентів від російської пропаганди і наголосив на тому, що кожна людина має мати власну думку та не піддаватись маніпулятивним впливам сучасних медій.

Більше фото