У Відні відбулася зустріч учасників  міжнародного проекту  Еразмус+

Нещодавно у Відні (Австрія) відбувся черговий  семінар учасників міжнародного проекту «Удосконалення підготовки викладача для прикладного навчання в галузі професійної освіти/Improving teacher education for applied learning in the field of vocational education» в рамках Програми Еразмус + за напрямом KA2: Розвиток потенціалу вищої освіти / Capacity Building in the Field of Higher Education.

Як і у попередніх семінарах, у ньому взяли участь представники робочих груп  проекту з вищих навчальних закладів Європи та України – Віденського університету економіки та бізнесу (Австрія), Університету м. Констанц (Німеччина), Університету м. Валенсії (Іспанія), Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ), Інституту професійно-технічної світи НАПН України, Київського інституту професійних кваліфікацій. Команду учасників проекту від Львівського національного університету імені Івана Франка  представили декан факультету педагогічної освіти  Дмитро Герцюк та доценти кафедри загальної та соціальної педагогіки  Тетяна Равчина і Наталя Горук.

З вітальним словом на початку семінару виступив професор Віденського університету економіки та бізнесу, доктор Річард Фортмюллер, який побажав усім учасникам проекту плідної роботи та конструктивного діалогу. На важливості зустрічі, а також подальших завданнях проекту наголосив його головний координатор Томас Дайсінгер, професор Університету Констанц. Менеджер проекту Віра Браун окреслила сучасний стан проекту та підсумувала роботи, які уже зараз вдалося виконати.

З інформацією про реалізовані кроки і здобутки у контексті підготовки викладача професійної освіти у вищій школі виступили представники українських ВНЗ. У презентаціях було представлено проекти нових навчальних планів відповідно до специфіки окремих навчальних інституцій, що передбачають збільшення обсягу педагогічних і дидактичних курсів, тривалості педагогічної та виробничої практик тощо.

Учасники проекту мали змогу ознайомитися з перспективами підготовки вчителя професійного навчання (тьютора з працевлаштування осіб з особливими потребами) на факультеті педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка.

Із зацікавленням  команди проекту відвідали Інженерну професійно-технічну школу у м. Відні, де їм ґрунтовно представили систему професійно-технічної освіти в Австрії, практичні шляхи налагодження дуальної освіти  через добре відпрацьовану  систему  співпраці вищого навчального закладу та професійної школи.

Семінар пройшов у дружній, доброзичливій та відкритій атмосфері, яка панувала під час плідного діалогу та обміну думками. Було узгоджено подальші цілі, завдання й функції діяльності кожного закладу вищої освіти, окреслено напрями подальшої співпраці.

Зустріч у Відні сприяла зміцненню дружніх стосунків партнерів проекту, засвідчила згуртованість спільноти науковців і фахівців у галузі підготовки викладача професійної освіти.

Світлини: учасників семінару Більше фото