У Вюрцбурзькому університеті делегація ЛНУ ім. Івана Франка працювала над розвитком партнерства у сфері трансферу технологій

Упродовж 11-15 листопада 2019 року у Вюрцбурзькому університеті Юліуса Максиміліана відбувалася Перша зимова школа з трансферу технологій, учасниками якої стали студенти, аспіранти, викладачі та представники адміністрації Львівського національного університету імені Івана Франка, Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана і Київського академічного університету. Програма школи була підготовлена та втілена зусиллями німецьких й українських партнерів у рамках спільного проекту ДААД «Партнерство університетів України та Німеччини з трансферу технологій».

Представники ЛНУ ім. Івана Франка мали нагоду зустрітися з президентом Вюрцбурзького університету, професором Альфредом Форхелем, який висловив особливу підтримку Львівському університету. Учасники зустрічі обговорили стратегічні можливості та напрями взаємодії між університетами. Серед пріоритетів співпраці – гуманітарні, економічні та технічні аспекти цифровізації, підтримка інновацій та підприємництва, розвиток спільних наукових досліджень, обмін досвідом у сфері університетського менеджменту. Під час зустрічі перший проректор ЛНУ ім. Івана Франка Андрій Гукалюк підкреслив важливість партнерства між університетами, а також відзначив тривалу успішну історію співпраці чільних академічних осередків Львова та Вюрцбурга.

Презентуючи роботу факультетів у сфері трансферу технологій, декан факультету прикладної математики та інформатики Іван Дияк та декан факультету електроніки і комп’ютерних технологій Юрій Фургала розповіли про міжнародні наукові проекти та розвиток інноваційної інфраструктури у Львівському університеті. Німецькі колеги зацікавилися досвідом ЛНУ ім. Івана Франка у реалізації освітніх програми, які були розроблені факультетами спільно із Львівським IT-кластером.

Упродовж тижня учасники Школи мали можливість ознайомитися із роботою Центру трансферу технологій Вюрцбурзького університету під керівництвом професора Лукаса Воршеха, Центру цифрових інновацій, Лабораторії наноелектроніки, Регіонального центру технологій та підприємництва Вюрцбурга. Інноваційна інфраструктура та широкі можливості підтримки стартапів, реальні історії підприємницького успіху надихнули учасників на пошук нових напрямків поглиблення колаборації з німецькими партнерами.

 

Окрім того, студенти й аспіранти Львівського університету разом із колегами з Вюрцбурзького університету працювали над розвитком ідей  у рамках воркшопу, який провела доцент кафедри кібернетики, ментор команди «ENACTUS LNU» Ірина Паславська. Доцент кафедри менеджменту економічного факультету Маріанна Кохан акцентувала увагу на вже реалізованих стартап-проектах а також можливостях, які мають викладачі і студенти у партнерстві з бізнесом. Інтерес серед учасників Зимової  школи викликали презентації стратапів, які були розроблені та втілені студентами, випускниками та викладачами Львівського університету, – «BotsCrew», «STUDLAVA», «Uprice», «Leobit», «Algotester», «Movadex».

У результаті низки продуктивних  зустрічей було напрацьовано шляхи подальшої взаємодії. Зокрема, мову вели про розширення міжнародної мобільності студентів і викладачів Львівського і Вюрцбурзького університетів за програмою Еразмус +, активізацію міжнародної співпраці у сфері трансферу технологій, цифровізацію, співпрацю з бізнесом, підтримку стартапів, впровадження системи менеджменту якості університетської освіти тощо.

Фокус досліджень та розвитку у Вюрцбурзькому університеті відповідає глобальним тенденціям, серед яких ключовими напрямками є інтернаціоналізація, міждисциплінарність й цифровізація. Тому виникла ідея запровадити у ЛНУ ім. Івана Франка сучасний цикл лекцій англомовного вибіркового курсу «Цифрові інновації» (Digital Innovation), лекторами якого будуть викладачі Вюрцбурзького та Львівського університетів, а також практики з ІТ-сфери.

Зважаючи на постійне прагнення Львівського університету до покращення якості освіти, окрему увагу було приділено вивченню системи менеджменту якості, що впроваджена та акредитована у Вюрцбурзькому університеті. Продовженням співпраці у цьому напрямку стане проведення 2-5 грудня 2019 року в Львівському університеті спільного воркшопу для викладачів та керівництва Університету й факультетів під назвою «Інновації в університетській освіті та менеджменті: трансфер технологій крізь кордони».

Довідково. Проект  «Партнерство університетів України та Німеччини з трансферу технологій» реалізовує Львівський національний університет імені Івана Франка, Вюрцбурзький університет Юліуса Максиміліана та Київський академічний університет в рамках програми Німецької служби академічних обмінів ДААД «DIES-партнерства ВНЗ «Діалоги про інноваційні стратегії вищої освіти» з жовтня 2019 року. Програма  націлена на сприяння сталому розвитку ефективних університетів у Німеччині та Україні.

З метою покращення якості й актуальності навчальних програм в університетах-партнерах, розширення пропозиції курсів, надання інноваційності змісту та формам навчання, отримання досвіду міжнародного співробітництва, створення і зміцнення інституційного управління університетом для трансферу технологій, розвитку лідерських навичок проектом передбачено організацію та проведення низки спільних заходів.

Термін реалізації проекту: 2019-2022 роки.

Світлини: Олени Ковальської Більше фото