Учасникам літньої школи з політичної журналістики вручили сертифікати

«Журналістиці належить особлива роль у боротьбі за національну безпеку. Відтак, політична журналістика має бути професійною, вимогливою, експресивною. Вона не має бути продажною чи байдужою», – наголосив проректор з науково-педагогічної роботи, професор Ярослав Гарасим під час закриття Літньої школи з політичної журналістики, що проходила упродовж десяти днів на базі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Ярослав Іванович зауважив, що літня школа є ще одним підмурівком для зміцнення співпраці між ЛНУ ім. Івана Франка та ДонНУ ім. Василя Стуса і КНУ ім. Тараса Шевченка.

«Сподіваюсь, упродовж цих 10 днів вам вдалося осмислити те, чого ви вже досягли як фахівці, та побачити перспективу, до якої вам потрібно ще йти», – сказав професор Ярослав Гарасим.

Звертаючись до учасників, координатор літньої школи, доцент кафедри політології, керівник Студентського відділу Університету Любомира Мандзій зазначила: «Під час навчання в літній школі ви мали можливість здобути новий досвід, збагатитись знаннями та поспілкуватись із цікавими людьми».

Додамо, що цьогоріч лекторами літньої школи були відомі журналісти, медіаексперти й фахівці з політичних комунікацій, політики та громадські діячі Львівщини. Зокрема, зі студентами радо поділились досвідом Анатолій Романюк, Світлана Жабюк, Ольга Євстегнеєва, Параска Дворянин, Тетяна Нагорняк, Наталія Улинець, Оксана Юринець, Ярина Боренько, Ярина Капітан, Галина Терещук, Галина Гречин, Дмитро Посипанко, Анна Новик, Наталія Міхнова, Наталка Волосацька, Ірина Марушкіна, Тарас Петрів, Олена Тараненко, Андрій Москаленко, Олексій Антипович, Арсен Данилюк, Оксана Камєнєва, Ігор Фещенко, Тарас Прокопишин, Ярослава Сорокопуд, Віталій Дяків, Дарія Зубрицька та Алім Алієв.

«Маю надію, що ця школа дасть позитивні плоди і буде поштовхом для створення якісних аналітичних матеріалів, яких так бракує сучасній українській політичній журналістиці», – висловила сподівання Любомира Мандзій.

На думку  професора кафедри української мови та прикладної лінгвістики  Донецького національного університету Михайла Вінтоніва, символічним є те, що спільні міжуніверситетські проекти ЛНУ ім. Івана Франка та ДонНУ ім. Василя Стуса розпочалися саме з літньої школи з політичної журналістики, адже потреба в якісній підготовці висококваліфікованих фахівців цього профілю в Україні сьогодні є вкрай необхідною та актуальною.

«Я би дуже хотіла, щоби у нас було менше журналістів, які пишуть про політику, і більше тих, які пишуть про освіту, медицину, суспільство. Та поки ми не матимемо належної політики, ми не зможемо писати про все інше», – зазначила керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Оксана Дащаківська.

«Політична журналістика не повинна бути нудною», – наголосила під час свого виступу кореспондент телеканалу 1+1 у Львові Наталка Волосацька. За її словами, учасники літньої школи продемонстрували свій серйозний підхід до навчання та вдосконалення знань і навичок. Проаналізувавши творчі підсумкові роботи студентів, журналістка відзначила зрілість і грамотність молодих людей, які хочуть спробувати себе у сфері політичної журналістики, їхні виважені думки, цікаві спостереження, оригінальний виклад і креативність.

Враженнями про навчання у літній школі поділились студенти Київського, Донецького та Львівського університетів.

За словами Владислава Урубкова, літня школа з політичної журналістики перевершила всі очікування, які були в студентів.

Зокрема, Владислав Каплуненко відзначив добре продуману й насичену програму школи, що передбачала не лише навчання, а й цікаві екскурсії Львовом. «Неформальне спілкування з лекторами – це круто! Літня школа, як тренінгова кампанія, навчає «бути напоготові» і завжди «в курсі» всіх подій, важливих для нашого суспільства», – сказав він.

На думку Галини Баршівської, літня школа з політичної журналістики – не лише добра платформа для самовдосконалення й пізнання нового, а й чудова можливість зустріти однодумців.

Зі словами вдячності звернувся до організаторів і лекторів Андрій Оленін: «Щиро дякую організаторам проекту та людям, які щедро ділилися з нами своїми знаннями та досвідом, щоби згодом ми змогли досягти успіху в професійній діяльності».

На завершення урочистої церемонії закриття літньої школи учасникам вручили сертифікати та сувенірну продукцію Університету.

Нагадаємо, що за сприяння Фонду «Відродження» Львівський національний університет імені Івана Франка спільно з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса у співпраці з Інститутом соціальних досліджень і політичного аналізу цього річ започаткували Літню школу з політичної журналістики.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото