Учені-математики з 10 країн світу беруть участь у Міжнародній науковій конференції, присвяченій 120-річчю від дня народження Казимира Куратовського

Понад 70 науковців із України, Польщі, Киргизії, Чехії, Грузії, Великої Британії, Ізраїлю, Канади, Німеччини та Росії беруть участь у Міжнародній науковій конференції, присвяченій 120-річчю від дня народження видатного польського математика і логіка Казимира Куратовського.

Під час урочистого відкриття конференції, що відбулося 28 вересня 2016 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка, привітали учасників проректор із наукової роботи Роман Гладишевський, декан механіко-математичного факультету Михайло Зарічний, професор Тарас Банах, професор Александр Блащик (Республіка Польща), професор Мірослав Хушек (Чеська Республіка).

Наголошуючи на непересічності постаті Казимира Куратовського, науковці відзначили, що він жив і працював у Львові. Серед його наукових інтересів – абстрактні топологічні і метричні структури. Відомий математик, зокрема,  сформулював так звані аксіоми Куратовського, що мали фундаментальне значення в процесі розвитку теорії топологічного простору і теорії континууму між двома точками.

Найвагоміші результати досліджень Казимира Куратовського стосуються взаємозв’язку між топологією та аналітичною теорією, а також евклідового простору. Разом зі своїм учнем він ввів поняття так званого квазігомеоморфізму, що відкрило новий простір у топологічних дослідженнях.

Додамо, що впродовж трьох днів учасники Міжнародної конференції, присвяченій 120-літтю з дня народження Казимира Куратовського, обговорюватимуть проблеми сучасної математичної науки, зокрема типології і теорії множин.  Секційні засідання відбудуться за такими тематичними напрямами: «Загальна топологія», «Геометрична топологія», «Топологічна алгебра», «Топологія в аналізі»,  «Теорія множин», «Теорія графів» та «Історія математики».