Українські та польські експерти проаналізували сучасне безпекове середовище у Центрально-Східній Європі

Упродовж 12-13 жовтня 2016 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбувалась Міжнародна науково-практична конференція «Нові виклики міжнародній безпеці у Центрально-Східній Європі».

Під час роботи конференції провідні українські та польські експерти у сфері міжнародних відносин проаналізували основні загрози, які нині постають перед Європою в контексті останніх подій на геополітичній арені світу. Зокрема йшлося про Варшавський саміт НАТО і перспективи, які він відкриває перед Україною.

Як зазначив генерал, заступник командувача Стратегічних сил НАТО (США), 2010-2013, Представник Республіки Польща в НАТО (2009-2010) Мєчислав Бєнєк, під час Варшавського саміту шодо українського питання акцентувалось на двої важливих пунктах: «незалежна, суверенна і стабільна Україна, що твердо віддана демократії та верховенству права, є ключем до євроатлантичної безпеки» і «твердість НАТО в підтримці суверенітету України і територіальної цілісності в рамках її міжнародно визнаних кордонів і права вирішувати своє майбутнє і курс зовнішньої політики, вільної від втручання ззовні».

За словами Мєчислава Бєнєка, в НАТО є розуміння того, що на цей час Україна є чи не єдиною країною в світі, що має унікальний досвід протистояння одній із найпотужніших у військовому відношенні країн світу.

Окрім того, науковці проаналізували зміни безпекового середовища у Європі в контексті подій в Україні та вплив цих подій на безпеку Республіки Польща й інших країн регіону. Окрему увагу учасники конференції приділили проблемам, які виникають внаслідок поширення терористичних загроз і збільшення кількості локальних збройних конфліктів, а також необхідності переосмислювати роль міжнародних безпекових інститутів у світі.

Важливим аспектом роботи конференції також були наукові дослідження у сфері інформаційної безпеки, значення, якої стає щораз актуальнішим в умовах гібридної війни й часто агресивної пропаганди, що є невід’ємною частиною військових операцій у ХХІ столітті.

Конфлікти ідентичності, як виклик безпеці у Центрально-Східній Європі, переосмислення безпекового середовища в контексті інтеграційних процесів і проблеми мирного співіснування, безпеки та прав людини у сучасному світі – ще один спектр проблем, які активно обговорювали учасники конференції.

Також науковці зосередили свою увагу на екологічних аспектах безпеки сучасних держав і соціально-демографічних аспектах конфліктів міжнародного характеру.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото