Українські та польські вчені обговорили перспективи спільних білатеральних досліджень

Науковці географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка разом із польськими колегами факультету наук про Землю і благоустрою Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні, Розточанського національного парку та Яворівського національного природного парку взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Географічне середовище Розточчя – стан і перспективи польсько-українських білатеральних досліджень», яка відбулася 21 березня 2016 року в Дзеркальній залі Університету.

Проведення наукової конференції міжнародного рівня – результат доброї і тривалої співпраці географічного факультету Львівського університету і відповідних факультетів польських університетів, – підкреслив у своєму виступі проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим.

За словами проректора, попри зміни, які відбуваються в сучасному глобалізаційному світі, природа Розточчя і прагнення науковців України та Польщі творити справжню науку не змінились.

Декан факультету наук про Землю і благоустрою Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні Радослав Добровольські зазначив: «Завдяки тривалій співпраці з Львівським університетом багато науковців, які сьогодні працюють у нашому відділі, продовжують славні академічні традиції львівської школи, адже розпочинали свою наукову діяльність саме звідси. Ми віримо, що й наші наступники будуть працювати на благо природи й українсько-польської землі».

«Спільні наукові дослідження українських і польських учених сприяють поліпшенню екологічної ситуації, що сьогодні вкрай необхідно», – переконаний заступник Департаменту екології та природніх ресурсів ЛОДА Володимир Харчук.
На важливості проведення українсько-польських білатеральних досліджень закцентував увагу професор, головний науковий співробітник Інституту екології Карпат НАН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, академік Лісівничої академії наук України Степан Стойко.

«Співпраця у сфері екології – це ще один важливий внесок, який робить Україна на підтвердження свого прагнення вступу до ЄС. Утім, треба зберігати не лише природну, але й етнокультурну спадщину обох країн», – закликав Степан Михайлович.
Під час пленарного засідання учасники конференції «Географічне середовище Розточчя – стан і перспективи польсько-українських білатеральних досліджень» обговорили головні напрями природничих і соціально-економічних досліджень на українському Розточчі, його природне різноманіття й культурну спадщину, представили монографію «Розточчя – природа і людина» як приклад білатеральної польсько-української співпраці в дослідженнях і популяризації заповідника.

Науковці окреслили питання транскордонного Біосферного Резервату «Розточчя» та роль парку в здійсненні наукових досліджень у галузі моніторингу природного середовища.

Учені також відзначили важливість Розточчя як території для польових студентських практик географічного факультету Львівського університету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото