Університет долучається до створення у Львові біотехнологічного кластеру

8 листопада 2018 року відбулося підписання меморандуму про співпрацю та наміри щодо створення біотехнологічного кластеру «Біотех і Фарма» у місті Львові. Меморандум підписали 18 наукових та освітніх установ, підприємств і громадських організацій, а також Львівська міська рада.

Біотехнологічний кластер сприятиме розвитку науково-дослідницької та інноваційної діяльності у галузі біотехнологій у Львові, реалізації біотехнологічних бізнес-проектів, створенню нових робочих місць, економічному розвитку Львова, залученню іноземних інвестицій тощо.

Під час підписання меморандуму заступник міського голови Львова Андрій Москаленко наголосив, що ідея створення кластеру назріла давно і «завдяки синергії великої кількості інституцій, великої кількості людей» вдалося досягнути інституціоналізації ініціативи. «Біотехкластер вже сьогодні є дуже практичною інституцією, яка ще навіть до об’єднання почала працювати і мала свої конкретні цілі», — зазначив Андрій Москаленко.

Проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський відзначив, що «створення кластеру, який об’єднує науку, бізнес, громаду, владу та просвітництво» є дуже важливим кроком для міста. «Про біотехнології ми часто говоримо в контексті вирішення ключових задач сьогодення, які стосуються медицини, продуктів харчування, енергозбереження, екології та багатьох інших проблем. А відтак, ми повинні посилювати нашу співпрацю задля активного розвитку біотехнології», – наголосив Роман Гладишевський.

Меморандум, зокрема, передбачає: створення сучасної науково-дослідної лабораторної бази у галузі біотехнології для забезпечення навчання, підвищення рівня підготовки та здобуття практичного досвіду студентами та учнями шкіл Львова; впровадження навчальних курсів для підвищення кваліфікації фахівців в галузі біотехнології; проведення майстер-класів, та воркшопів з біотехнології; надання можливостей для проведення стажувань, виробничої, навчальної та наукової практики на базі учасників і партнерів Кластеру; проведення науково-лабораторних досліджень з біотехнології та розробку нових технологій; реалізацію спільних бізнес-проектів в галузі біотехнології; розробку та реалізацію спільних інноваційно-освітніх програм та програм розвитку Кластеру як частини стратегії розвитку Львова; спільне проведення наукових заходів, участь у міжнародних проектах та інше.

Окрім Львівського національного університету імені Івана Франка та Львівської міської ради, меморандум підписали: ПрАТ «Компанія Ензим», ТзОВ «Експлоджен», ТОВ «ХЕМА», ПрАТ «Львівський облрибкомбінат», ТзОВ «Новації. Досягнення. Лідерство.-груп», ГО «Tech Startup School», Громадська спілка «Центр Інновацій «Сходи в Майбутнє», ГО «Українське лікарське товариство у Львові», Національний університет «Львівська політехніка», Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, Інститут біології клітини НАН України, Інститут біології тварин НАН України, Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. Івана Франка.

Світлини: Львівської міської ради Більше фото