Університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні

24 травня 2017 року на запрошення Львівського осередку Ліги студентів Асоціації правників України Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад.

Під час свого візиту дипломат провів публічну лекцію на тему «Українсько-Норвезькі відносини: досягнення і перспективи», зустрівся зі студентами факультету міжнародних відносин, які вивчають норвезьку мову, а також обговорив з Ректором, професором Володимиром Мельником поглиблення академічної співпраці з норвезькими університетами.

Станом на сьогодні Львівській національний університет імені Івана Франка має розвинену співпрацю з вищими навчальними закладами Норвегії. Зокрема, при Університеті функціонує Центр країн Північної Європи, який співпрацює з норвезьким фондом Norla. Центр є організатором багатьох спільних заходів, візитів представників норвезької академічної спільноти, а також має налагоджену співпрацю з українськими видавництвами, що сприяє публікації книг норвезьких письменників, які переклали викладачі та студенти-скандинавісти.

Також філологічний факультет налагоджує співпрацю з Університетом Осло, в якому відкрито спеціалізацію з українознавства. Крім того, кафедра математичної економіки та економетрики механіко-математичного факультету співпрацює з Університетом Бергена.

Усі присутні на зустрічі з норвезьким дипломатом мали змогу дізнатися про історичні факти, які вказують на давність відносин між Україною та Норвегією, можливості реалізації системних реформ, зокрема в сферах державного управління, енергетики, екології та перспективи розвитку дружніх відносин між Україною та Норвегією. Окрім того, дипломат розповів про культуру та звичаї в Норвегії, найважливіші риси, якими повинні володіти юристи і дипломати, аби досягти успіху та можливості навчання в Норвегії для українців.

Вочевидь, тема лекції  є актуальною і, безперечно, зацікавила аудиторію, про що свідчить велика кількість запитань та жвава дискусія.