Університет відвідав Посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гульдере

24 червня 2019 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гульдере. Під час перебування в Університеті турецький дипломат зустрівся з в.о. Ректора, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою і деканом філологічного факультету Святославом Пилипчуком. Відвідини Університету відбулися в рамках першого офіційного візиту Ягмура Ахмета Гульдере до Львова.

Під час спілкування Ректора і Посла йшлося про необхідність продовження співпраці між Львівським університетом та закладами вищої освіти Туреччини, а також важливість поглиблення українсько-турецьких відносин.

Насамперед Володимир Мельник подякував представникові офіційної Анкари за міжнародну підтримку, яку надає Туреччина Україні, й за хорошу взаємодію у сфері науки, культури та освіти.

Надалі Володимир Петрович зазначив, що для Львівського університету співпраця з турецькими академічними та науковими установами є надзвичайно важливою, адже вона відкриває нові перспективи для студентів та викладачів, а також сприяє поглибленню взаємовигідних відносин між Україною та Туреччиною.

«Ми докладаємо зусиль для того, аби спеціальність «Турецька мова та література» у Львівському університеті активно розвивалася. Адже кожен розуміє, що Туреччина й Україна просто «приречені» на позитивну динаміку взаємовідносин, пошук оптимальних шляхів спільного розвитку і партнерства. Тому для нас важливо, аби українська молодь краще пізнавала турецьку культуру і вивчала мову. Також ми прагнемо, щоб і турецькі студенти цікавилися нашою багатою культурою та мовою», – зазначив Володимир Мельник.

Ягмур Ахмет Гульдере акцентував, що Україна і Туреччина мають багато спільного й в історичній ретроспективі, й у контексті побудови успішного спільного майбутнього. За словами дипломата, стратегічне партнерство між двома країна повинно бути основою забезпечення сталого розвитку всього чорноморського регіону.

«Україна є одним із головних наших стратегічних партнерів. І зараз ми повинні поглиблювати нашу усесторонню співпрацю. Переконаний, що університети України і Туреччини в контексті зближення обох країн відіграють ключову роль», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні і додав, що Посольство готове сприяти співпраці ЛНУ ім. Івана Франка із закладами вищої освіти Туреччини.

Під час діалогу сторони також обговорили найперспективніші напрямки співпраці, англомовні магістерські програми Львівського університету, які можуть зацікавити турецьку молодь, та інші питання стратегічної взаємодії.

Додамо, що Львівський університет має підписані угоди про співпрацю із десятьма закладами вищої освіти Туреччини. Крім того, ЛНУ ім. Івана Франка співпрацює із університетами Туреччини в рамках Програми «Еразмус+» та Програми Мевлана. Викладачі Університету традиційно беруть участь у міжнародних конференціях, семінарах та майстер-класах, які відбуваються