Університет започаткував співпрацю з Фондом місцевої демократії

Львівський національний університет імені Івана Франка та польський Фонд місцевої демократії розвиватимуть співпрацю, спрямовану на реалізацію ініціатив щодо розвитку самоврядування в Україні. Відповідний лист намірів під час офіційної зустрічі, що відбулась 6 грудня 2016 року, підписали проректор з міжнародної співпраці ЛНУ ім. Івана Франка Марія Зубрицька та президент Фонду місцевої демократії Єжи Стемпень. Ініціатор підписання документу – декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський.

Зокрема, лист намірів передбачає спільну підтримку розвитку місцевих громад, поширення в Україні досвіду країн Європейського Союзу у сфері самоврядування, підготовку фахівців для органів самоврядування нашої держави тощо.

Співпраця між сторонами полягатиме у реалізації спільних дослідницьких проектів, організації конференцій та семінарів і виданні матеріалів щодо проблематики розвитку місцевого самоврядування. Окрім того, Львівський національний університет імені Івана Франка та Фонд місцевої демократії планують підготувати освітні програми і підручники для вищих навчальних закладів з відповідної проблематики.

Проведення тренінгів та спеціалізованих семінарів, консультування органів місцевої влади – ще один пріоритет спільної реалізації планів, спрямованих на розвиток самоврядування в Україні.

Під час зустрічі Єжи Стемпень наголосив на готовності поділитися з українськими партнерами польським досвідом проведення реформ і найкращими практиками у сфері самоврядування. За словами президента Фонду, який є одним з організаторів проведення реформи місцевого самоврядування у Польщі, Львівський національний університет імені Івана Франка може посісти чільне місце у сфері підготовки нової генерації фахівців для органів місцевого самоврядування в Україні.

Проректор з міжнародної співпраці ЛНУ ім. Івана Франка Марія Зубрицька подякувала за підтримку освітніх ініціатив Університету у сфері самоврядування та висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю.