Університетська спільнота вшанувала пам’ять Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка

20 лютого 2019 року студенти, викладачі та працівники ЛНУ ім. Івана Франка, а також представники місцевої влади, духовенство і громадськість вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України, студента географічного факультету Університету Ігоря Костенка. Зокрема, відбулися чин панахиди та покладання квітів до пам’ятника Героєві.

Спогадами про Ігоря Костенка та про події Революції Гідності поділилися бойовий побратим  Героя Небесної Сотні, випускник географічного факультету Володимир Дітчук та активний учасник подій на Майдані, доцент кафедри економічної та соціальної географії географічного факультету Ярослав Івах.

«Ігор був звичайним студентом. Він навчався й інколи прогулював пари, працював і мав хобі… Але у ключовий момент свого життя, у ключовий момент життя всієї країни, він продемонстрував свої найкращі риси, риси людини, яка не зупинилася перед труднощами і загрозою. На Майдані нам усім було страшно, але коли людина не йде на компроміси зі совістю, то вона починає робити те, що мусить для того, аби досягнути мети. Такою людиною був Ігор Костенко і ми усі повинні радіти, що у нашій країні є такі особистості. Я б не хотів, щоби нинішнє покоління студентів сприймало Ігоря як віртуальну постать, адже він досі є студентом географічного факультету Львівського університету, він назавжди залишиться з нами саме таким», – зазначив Володимир Дітчук.

Ярослав Івах, звертаючись до студентської молоді, наголосив, що Революція Гідності триває і досі. «Цінності Майдану, цінності Революції Гідності повинні бути з нами завжди. І ми разом мусимо втілити ідеали Героїв Небесної Сотні в життя. Для цього потрібна важка і багаторічна праця, але щоденними вчинками ми таки зможемо це зробити», – зазначив Ярослав Івах.

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко акцентував, що сучасні кожноденні досягнення і перемоги усіх українців є результатом життєвого подвигу Героїв Небесної Сотні. «Історія України є складною, але вона буде успішною, бо цьому сприяє подвиг багатьох українців, які є нашими сучасниками», – висловив переконання Андрій Москаленко.

На завершення заходу Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник подякував усім, хто долучився до вшанування пам’яті Ігоря Костенка і наголосив, що саме «з Майдану розпочалася правдива історія України».

«Не тільки вражою кров’ю освячується свобода і незалежність, а й, на жаль, кров’ю Героїв. Без жертовності Героїв існування нації неможливе. Революція Гідності, подвиг Небесної Сотні є тією сторінкою нашої історії, з якої розпочався процес творення Української Держави самими українцями», – наголосив Володимир Мельник.

Нагадаємо, що студент географічного факультету Львівського університету Ігор Костенко загинув 20 лютого 2014 року під час протистояння в центрі Києва. Його тіло знайшли біля Жовтневого палацу на вулиці Інститутській.

15 травня 2014 року на географічному факультеті освятили іменну аудиторію Героя Небесної Сотні. 10 серпня 2014 року засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка вікіпедистом року. 20 лютого 2018 року відбулося урочисте відкриття пам’ятника Героєві України.