Університетська спільнота відзначила День соборності України

Ректор Володимир Мельник, проректори, викладачі, працівники, представники самоврядних організацій і студенти Львівського національного університету імені Івана Франка 22 січня 2016 року взяли участь в урочистостях з нагоди Дня соборності України та покладанні квітів до пам’ятника Михайлові Грушевському.

«22 січня 1919 року в Києві на Софіївській площі відбулась подія, про яку мріяли покоління українських патріотів – на велелюдному зібранні було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки», – зазначила культорганізатор Центру культури та дозвілля ЛНУ ім. Івана Франка, ведуча Тетяна Судомляк.

Розпочали урочистості спільним виконанням духовного гімну України.

«Сьогодні ідея соборності постає з новою силою. Героїзм українських воїнів, які доблесно захищають кодони України, свідчить: нація розуміє цей запит часу і вестиме боротьбу до повної перемоги», – наголосив під час виступу доктор історичних наук, доцент кафедри історичного краєзнавства Василь Чура.

Проголошення Акту Злуки науковець назвав «могутнім виявом волі українців до етнічної і територіальної консолідації, свідченням їх ідентифікації як великої європейської нації».

Крізь призму історичної ретроспективи доцент Василь Чура окреслив ідею соборності України.

«Сьогодні зводиться воєдино собор людських душ. Фундаментом єднання держави є духовна злука всієї української спільноти. Провідниками цього процесу є державницька ідеологія й духовна сила Церкви», – вважає історик.

За його словами, починаючи з часів великокняжої доби, ідея державного соборного самоутвердження завжди була головною для всіх поколінь українців.

«Об’єднуючи зусилля навколо державності України, народ здатний вразити світ своїми величними здобутками», – переконаний Василь Чура.

На підтвердження своїх слів науковець процитував латинську сентенцію: «Ubiсоnсоrdia, ibivictoria» – «Де злагода, там перемога!»

Декламуючи поетичні рядки Романа Керика, Тетяна Судомляк закликала всю українську громаду:

Не розчаровуйсь в Україні –
Немає єдності у нас.
То наша головна провина
За весь неволі довгий час.
Не розчаровуйсь в Україні.
А зрозумій її печаль.
Що робиш ти для неї нині –
У себе спершу запитай.

Заслужена хорова капела України «Боян» ім. Євгена Вахняка ЛНУ ім. Івана Франка під керівництвом Василя Чучмана та всі присутні завершили урочистості спільний виконанням Гімну України.

Світлини: Олега Вівчарика та Олександри Чури Більше фото