Урочиста академія до 140-річчя творця безсмертного «Щедрика»

«Не у зовнішніх обставинах,
 і не в політичній констеляції
лежить розвязка великих завдань народу,
а тільки у внутрішній силі його культури…»
Митрополит Андрей Шептицький

30 січня 2018 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Урочиста академія, присвячена 140-річчю від Дня народження відомого українського митця, вчителя, композитора світової слави Миколи Леонтовича.

Завдяки учням гімназії «Престиж» та їхнім учителям з мистецтва Ірині Горбач та Мар’яні Гараздовській усі присутні мали змогу зануритись у буремні події, в яких жив і творив композитор. Майстерне виконання музичних творів авторства Миколи Леонтовчиа, а також акторська гра школярів дозволили присутнім до глибини душі пройнятись творчістю великого композитора.

Микола Леонтович прожив коротке життя, ставши жертвою більшовицького терору, але те найкраще, що він устиг написати, ставить його в один ряд із найвидатнішими митцями України і світу. Проти його «Щедрика» виявилась безсилою будь-яка зброя, і в цій мелодії, як і в багатьох інших унікальних обробках обрядових українських народних пісень, Леонтович залишився жити на віки, стверджуючи історичне безсмертя свого народу.

Вперше прозвучавши за межами України в 1921 році, «Щедрик» відкрив різним народам нечувано-оригінальну і досконало прекрасну красу невибагливої української мелодії. І сталося несподіване: «Щедрик» назавжди залишився у кожній країні – своїм, рідним, справді інтернаціональним. Без нього просто немислимі Різдвяні свята.