Урочиста академія з нагоди 55-ліття Романа Гамади

У колі друзів, колег і студентів, у невимушено святковій і теплій атмосфері 20 жовтня в Дзеркальній залі Університету відбулась урочиста академія з нагоди 55-ліття відомого перекладача, старшого викладача кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича Романа Гамади.

Ювіляра  привітали завідувач кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура, професор Роксолана Зорівчак, завідувач кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства, професор Микола Ільницький, професор кафедри класичної філології Андрій Содомора,  завідувач кафедри філософії Анатолій Карась, а також колеги з кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича, Національної спілки письменників України і студенти.

Понад два десятиліття своєю перекладацькою працею Роман Гамада відкриває дивовижну літературу персомовних країн українському читачеві. Завдяки його роботі скарбниця української культури поповнилась поетичними творами класиків перської поезії, українською мовою заговорили колоритні герої притч, народних казок, повчальних історій, анекдотів і жартів.

У вітальних словах, виголошених під час урочистої академії, Романа Гамаду характеризували як талановиту особистість, мудрого й натхненного наставника для студентів, прискіпливого, невтомного перекладача, бажали доброго здоров’я і творчих успіхів.

Роман Гамада наголосив, що свобода перекладача обмежена розумінням потреби і крайньої необхідності. Своєю працею відомий перекладознавець має на меті заповнити прогалини – відсутність в українській культурі вершинних творів зі скарбниці перськомовної літератури.

Під час заходу прозвучали уривки з «Бустану» і «Гулістану» Сааді мовою оригіналу й українські переклади Миколи Ільницького та Романа Гамади, а також переклади віршів Івана Франка арабською і турецькою мовами у виконанні студентів-сходознавців.

Нагадаємо, що Роман Гамада – лауреат  літературних премій імені Миколи Лукаша, Максима Рильського, Григорія Кочура. За перекладацьку діяльність і популяризацію іранської літератури та культури був нагороджений відзнаками та почесними грамотами Міністерства культури України й Ісламської Республіки Іран.