Урочиста академія з нагоди 90-річчя заслуженого професора Університету Андрія Пашука

29 травня 2017 року в Дзеркальній залі відбулась Урочиста академія, присвячена 90-річчю заслуженого професора Львівського національного університету імені Івана Франка, заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри історії філософії, професора Андрія Пашука.

Першою ювіляра привітала декан філософського факультету Людмила Рижак. Зокрема, вона зазначила, що 60-річна творча праця Андрія Пашука у Львівському університеті є яскравим прикладом невтомності і самовідданості, втіленої у численних наукових здобутках і багатьох поколіннях вчених, які є вихованцями професора.

«Він надихає нас усіх своєю працездатністю і життєлюбством. Андрій Іванович – совість філософського факультету і приклад для наслідування багатьох поколінь студентів Університету», – зазначила Людмила Віталіївна.

Ректор Університету, професор Володимир Мельник наголосив, що педагогічна діяльність ювіляра – знакова сторінка історії Університету.

«Зазвичай діяльність Університету оцінюють здобутками в науці, якістю навчального і виховного процесу. Але за цими показниками і критеріями завжди перебувають конкретні люди – педагоги, науковці, працівники, які  творять історію Університету й історію нашої країни. Андрій Іванович є одним із тих, хто закладає основи університетської освіти і науки», – переконаний Володимир Мельник.

Розповідаючи про власну працю в Університеті, Ректор висловив подяку ювіляру «за сталу принципову позицію в обстоюванні правди університетського життя».

Андрія Пашука Ректор вважає філософом сковородинського образу, у якого правда у філософії втілена у світлу правду життя. Окрім того, Володимир Петрович зауважив, що упродовж багатолітньої педагогічної діяльності Андрій Пашук передусім зосереджував увагу на праці зі студентами, намагаючись передати молоді власні знання, цінності і любов до науки.

Долучилась до вітань також директор Департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, яка вручила Андрію Івановичу почесну грамоту Львівської обласної державної адміністрації за вагомий особистий внесок у відновлення та розбудову філософського факультету, високі досягнення у дослідження історії української філософії  та підготовку наукових кадрів.

Також спогадами про Андрія Пашука як про викладача й активного громадського діяча поділився голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар.

Завідувач кафедри філософії, професор Анатолій Карась під гаслом «Філософія як життя, життя як філософія» концептуально висвітлив життєвий шлях Андрія Пашука, його філософські, академічні та людські принципи.

«Грецьке визначення філософії є із наголосом на першому етичному складі слова – вихованні любові. Любові до життя, людини, громади, природи, краси, правдивого пізнання світу та до мудрості. Із любові народжується людське життя і проростає мудрість, правда світу. Любов шукає правди і правда її звільняє, настановляє на дорогу справжнього життя», – сказав Анатолій Карась, увиразнюючи у такий спосіб засадничі принципи життєвого і творчого шляху Андрія Пашука.

Також Анатолій Феодосійович виокремив найбільш промовисті моменти біографії ювіляра, які засвідчують його органічний вибір життєвого шляху. Упродовж всієї професійної діяльності, підкреслив доповідач, Андрій Іванович орієнтувався на правдивість, гідність, відповідальність і завжди долав ті великі перешкоди, які часто ставали на заваді.

Окрім того, ювіляра привітали представники кафедр філософського факультету, студенти, колеги з інших факультетів, а також учні Андрія Пашука – науковці, які зараз працюють в інших вищих навчальних закладах. Лейтмотивом усіх вітань була думка про те, що професор Андрій Пашук – приклад гідної людини, яка шанує та щиро вболіває за долю Української держави і народу.

Приємним доповненням до Урочистої академії були музичні номери студентів Університету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото