Урочиста академія з нагоди вшанування пам’яті Івана Франка

28 травня 2015 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася урочиста академія з нагоди вшанування пам’яті Івана Франка, у якій взяли участь викладачі, студенти, актори Навчально-професійного театру «Просценіум» і Народний камерний оркестр.

«Ми знаємо Івана Франка як титана праці, інтелектуала, унікального письменника, розбудовника української нації і великого європейця», – розпочав урочисту академію із виголошення доповіді «Ідеї й ідеали Івана Франка» докторант кафедри української літератури імені Михайла Возняка Олег Баган. Олег Романович проаналізував принципи життя Івана Франка, окреслив світоглядні орієнтири та виокремив деякі моральні настанови.

«Іван Франко – це людина знання. Він жив в епоху виникнення нових теорій, кожну з яких випробував особисто – починаючи від матеріалістичної науки до філософії, – каже науковець. – А відтак, він виробив свої головні ідеї – давати конструктивну критику, мати моральну принциповість, завжди викривати профанство, обстоювати позицію правди, даючи об’єктивні оцінки, боротися із малоросійством і твердо стояти на шляху національного протистояння», – зауважив Олег Баган.

Під час Урочистої академії Ректор Університету Володимир Мельник нагородив переможців Всеукраїнського конкурсу творчих робіт учнів 10–11 класів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів «Іван Франко: дух, наука, думка, воля». «Цей конкурс цікавий тим, що молода людина не тільки захоплюється генієм Івана Франка, але й разом із ним прагне створити новий прогресивний простір для об’єктивного й творчого осягнення світу», – зазначив Володимир Петрович.
Народний камерний оркестр під керівництвом заслуженого працівника культури України Романи Бурко й актори Навчально-професійного театру «Просценіум» і студенти Університету представили глядачам літературно-музичну композицію «Тобі офіруючи душу й тіло…». Звуки скрипки та контрабасу гармонійно перепліталися із декламацією творів Івана Франка. Молоді актори прочитали вірші «Не покидай мене, пекучий болю», «Бувають хвилі серце мліє», «Дві дороги» та інші, цитували авторську передмову Івана Франка «Дещо про себе самого». А проникливе прочитання «Каменярів» прозвучало як ніколи символічно, не залишивши нікого байдужим.

Після завершення вечора на Личаківському кладовищі у Львові відбулася панахида та урочисте покладання квітів до могили Івана Франка за участі академічної спільноти Львівського університету, представників Львівської обласної ради, акторів театру ім. Марії Заньковецької та відомих громадських діячів.