Урочисте закриття Х Міжнародної літньої школи  «Українська мова та країнознавство»

7 серпня 2015 року відбулось офіційне закриття Х Міжнародної літньої школи «Українська мова та країнознавство». Цього року вивчати українську мову і культуру у Львівському університеті виявили близько 20 іноземців із п’яти країн – Франції, Німеччини, Південної Кореї, Японії та Росії.

Учасників літньої школи поділили на три групи відповідно до мовного рівня. У насичену програму літньої школи ввійшли лекції та дискусії на актуальні й цікаві теми, майстер-класи, екскурсії та поїздки замками Львова та мандрівка Карпатами. Знайомили іноземців з Україною провідні науковці, аналітики та лектори. Під час дискусій студенти мали змогу обговорити політичну, економічну, мовну ситуацію в країні, дізнатись більше про побут та історію українців, осягнути унікальність нації. Уже вкотре лекції для іноземних гостей читали Тарас Возняк, Галина Чуба, Назар Козак, Святослав Пилипчук, Віра Маковська й Данута Мазурик.

Після трьох тижнів мовного інтенсиву іноземні студенти презентували власні україномовні проекти, створені під враженнями від перебування в Україні. Різноманітність тем варіювала від презентації власноруч виготовленої писанки до представлення соціальних проектів. У такий спосіб учасники школи мали змогу продемонструвати здобуті знання та свій погляд на Львів та Україну.

«Швидко проминули три тижні цікавої і плідної праці у літній школі Львівського університету. Сьогодні ми попрощаємося з вами. Переконані, що кожен із вас зміг по-своєму відкрити для себе Україну і її часточка залишиться з вами назавжди», – звернулася до студентів-іноземців координатор цьогорічної літньої школи Оксана Туркевич.

Справжнім сюрпризом для учасників літньої школи став фільм про навчання та приємні моменти перебування іноземців у Львові та Львівському університеті. Яскраві емоції переповнювали і студентів, й організаторів під час перегляду відеопрезентації.

«Мені було надзвичайно приємно переглядати разом із вами фільм, згадуючи найкращі прожиті миті, і тішитися з кожної хвилини вашого перебування у Львові та Львівському університеті», – розпочав свій виступ проректор з науково-педагогічної роботи, директор Центру україністики, професор Ярослав Гарасим. «Три тижні проминули дуже швидко, та ви змогли переконатись, що гостинність є однією з основних етноментальних рис українців. Дякуємо вам за те, що так щиро сприйняли Україну і помістили її у своєму серці», – зазначив Ярослав Іванович.

За словами Оксани Туркевич, учасники літньої школи з української мови та країнознавства всі успішно написали кваліфікаційний тест на підтвердження рівня знання мови, а відтак мають усі підстави отримати відповідні сертифікати.

Директор Центру україністики, проректор Ярослав Гарасим вручив студентам-іноземцям сертифікати та пам’ятні дарунки і висловив сподівання, що наступного року організатори літньої школи знову радо зустрічатимуть усіх охочих вивчати українську мову й удосконалювати свої знання та глибше пізнавати феномен України.