Урочистості з нагоди Дня Університету

«Жоден із історичних періодів не міг знищити духовної, національної та європейської потуги Львівського університету», – вважає Роман Лубківський і додає, що «жодна європейськість неможлива без Львівського університету так само, як і без Яґеллонського університету чи Сорбонни».

Український письменник, державний і громадський діяч Надзвичайний і Повноважний Посол Роман Лубківський завітав до Львівського університету, аби привітати свою alma mater із Днем народження.

«Традиційно ми відзначаємо історичний день, коли наказом Президента України Львівському університету 11 жовтня 1999 року було присвоєно статус «національного». Це важлива історична подія, яка вписала яскраву сторінку в літопис Університету», – наголосив Ректор Університету, професор Володимир Мельник під час відкриття Урочистого засідання Вченої ради 12 жовтня 2015 року.

Володимир Петрович закцентував увагу присутніх на громадсько-політичній активності великої університетської спільноти та подякував студентам, викладачам і працівникам Університету, які захищають нас і нашу країну на східному її кордоні.

За словами професора Володимира Мельника, «наш фронт – це не лише лінія вогню, а й щоденна праця та відповідальне ставлення до виконання своїх обов’язків, підтримка євроінтеграційного вектора розвитку Української держави».

Привітали академічну спільноту зі святом міський голова Львова Андрій Садовий та відомі випускники Університету. Серед них, зокрема, – голова правління Асоціації «Інформаційні технології України», президент корпорації SoftServe Тарас Кицмей, випускник факультету прикладної математики та інформатики Університету, український підприємець, науковець, економіст і громадський діяч.

«За кілька останніх років Львів став одним із центрів інформаційних технологій в Україні, увійшовши до трійки українських міст-лідерів ІТ-індустрії, яка зараз успішно розвивається завдяки нашим спільним зусиллям», – наголосив Тарас Кицмей.

Додамо, що сьогодні у Львові налічується 15 тисяч працівників галузі ІТ-технологій, більшість із яких – випускники університету імені Івана Франка, які мають велике бажання долучитись до якісних і позитивних змін в нашому Університеті.

«Наша індустрія – це передусім знання. Зі Львівським університетом ми працюємо в кількох напрямах, зокрема щодо вдосконалення та розвитку інформаційної системи Університету, а також налагодження співпраці з факультетом прикладної математики та інформатики й факультетом електроніки», – зазначив Тарас Володимирович.

Від імені колективу Університету Ректор подякував президентові компанії SoftServe за сприяння в реалізації університетських ініціатив і підтримку обдарованої молоді.

Привітала альма-матер і президент Асоціації випускників ЛНУ ім. Івана Франка Світлана Кубів. Світлана Анатоліївна відзначила, що вже стало доброю традицією запрошувати до участі в урочистостях з нагоди Дня Університету випускників-ювілярів. «І сьогодні випускники, які півстоліття тому завершили навчання, присутні в цій залі», – повідомила Світлана Кубів.

Президент Асоціації подякувала випускникам за підтримку та вручила нагороду «Благодійник Університету 2015 року» випускникові юридичного факультету 2013 року Мар’янові Шевчуку.

Урочистостого забарвленя засіданню Вченої ради додали й музичні композиції у виконанні Нородного камерного оркестру й традиційне звучання

студентського гімну «Gaudeamus» у виконанні Народного дівочого хору «Ліра» та хору Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото