В ЛНУ ім. Івана Франка розпочалась Всеукраїнська олімпіада з хімії серед студентів класичних та педагогічних університетів

5 квітня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочався ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з хімії серед студентів класичних та педагогічних університетів. Участь в інтелектуальних змаганнях беруть 60 студентів з 25 вищих навчальних закладів України.

З вітальним словом до учасників олімпіади звернувся голова оргкомітету, проректор з наукової роботи Університету, член-кореспондент Національної академії наук України, професор Роман Гладишевський. Зокрема, Роман Євгенович наголосив на великому значенні хімічної науки для розвитку новітніх технологій.

«Сьогодні наше суспільство неможливо уявити без колосальної кількості предметів, основою яких є сучасні хімічні матеріали. А природничі науки, зокрема, хімія є інструментами для створення наукоємних технологій, які щодня змінюють наше життя на краще», – зауважив Роман Гладишевський.

Роман Євгенович також підкреслив, що метою проведення олімпіади є підвищення якості підготовки фахівців та пошук обдарованої студентської молоді, яка спроможна збільшити науковий потенціал нашої держави.

Начальник відділу модернізації вищої освіти Інституту модернізації змісту освіти при Міністерстві освіти і науки України, академік Академії економічних наук України, професор Юрій Сафонов побажав учасникам олімпіади ніколи не зупинятися на досягнутому і продовжувати шлях наукового пошуку.

«Враховуючи стрімкий розвиток технологій та сучасні економічні процеси, можна сміливо стверджувати, що наука є пріоритетом для нашої держави. І саме завдяки молоді, яка готова присвятити себе науковій діяльності, ми можемо рухатись вперед», – сказав Юрій Сафонов.

Декан хімічного факультету Львівського університету, професор Ярослав Каличак розповів учасникам інтелектуальних змагань про досягнення студентів та викладачів факультету. За його словами, хімічний факультет є одним із основних осередків наукового життя Університету, а напрацювання вчених факультету визнані науковцями із різних куточків світу.

Голова журі олімпіади, завідувач кафедри органічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка, професор Микола Обушак детальніше розповів про завдання, винесені на олімпіаду, а також відзначив традиційно високий рівень знань, який демонструють учасники змагань.

Також молодих знавців хімії привітали секретар оргкомітету, заступник декана хімічного факультету Університету, доцент Григорій Дмитрів та голова профбюро студентів хімічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Оксана Касараба.

Зазначимо, що упродовж двох днів учасники олімпіади виконуватимуть тестові завдання з хімії (класичні університети) та хімії і методики викладання хімії (педагогічні університети), а також змагатимуться у вирішенні теоретичних завдань з неорганічної, органічної, аналітичної та фізичної хімії (класичні та педагогічні університети).

7 квітня 2017 року відбудеться закриття олімпіади і нагородження переможців.