V щорічна науково-практична конференція  «UN millennium development goals: achievements and prospects»

17 вересня 2015 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка розпочалася V щорічна науково-практична конференція «UN millennium development goals: achievements and prospects».

«Сьогоднішня зустріч – вже друга спільна конференція, яку організували Ради молодих учених факультету міжнародних відносин Львівського університету та Вармінсько-Мазурського університету (Польща), – звернувся з вітальним словом до учасників конференції в.о. декана факультету міжнародних відносин Ігор Бик. – Перша конференція була цікавою і результативною, а відтак, сьогоднішня зустріч повинна сприяти новим крокам у розвитку контактів і плідної співпраці між молодими дослідниками наших університетів».

Ігор Степанович також відзначив важливість теми конференції у контексті її сприйняття усією міжнародною спільнотою. «Як ми пам’ятаємо, цілі розвитку ООН були впроваджені у 2000 році. Відтоді, їхня реалізація стала важливою частиною функціонування Організації Об’єднаних Націй. Навіть той факт, що у цій програмі беруть участь 189 країн членів ООН зі 193 свідчить про розуміння світової спільноти того, що соціальний розвиток є невід’ємною частиною безпеки і стабільності у світі. Це також свідчить про те, що у світовій політиці немає «другорядних» чи непотрібних питань, які є взаємопов’язані і взаємозалежні», – зазначив Ігор Степанович.

Декан також наголосив, що обговорення реалізації результатів програми цілей розвитку ООН є необхідним саме серед молоді, «адже сьогодні виникло багато проблем у світі, які не передбачені жодними програмами. А відтак, саме вам, доведеться у найближчому майбутньому робити свій вклад у розв’язання усіх цих проблем».

До вітальних слів долучилася Голова Ради молодих вчених факультету міжнародних відносин Львівського університету Олександра Струк. «Тему конференції ми обрали не випадково, адже саме у 2015 році завершується термін реалізації цілей розвитку ООН. А відтак, доцільно розглянути результати діяльності організації, проблеми, які виникли у процесі імплементації цілей і перспективи на майбутнє. Крім того, тема важлива безпосередньо для факультету міжнародних відносин, оскільки ця проблематика стосується усіх спеціальностей студентів та аспірантів, які навчаються тут».

Учасників конференції привітав співорганізатор та координатор заходу, аспірант факультету теології Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині (Польща) Роман Кордонський. «Наша співпраця із українськими колегами є плідною: ми видали низку наукових публікацій, присвячених різноманітним темам. Сьогоднішня зустріч – це своєрідний ювілей, який символічно прикрашає нашу спільну роботу та заохочує до подальшої наукової співпраці. Це унікальна можливість обмінятися поглядами, думками, результатами досліджень, адже наша ціль – з’ясувати, що зроблено, а що ще потрібно зробити».

Також Роман Кордонський висловив особливі слова вдячності в.о. декана факультету міжнародних відносин Ігорю Степановичу Бику.

Конференція продовжила роботу у форматі пленарного засідання, а також у секціях, де учасники обговорили актуальні питання реалізації цілей ООН.