В Університеті дискутували про проблеми реалізації академічної мобільності та визнання результатів навчання в Україні

12-13 вересня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка в рамках реалізації Проекту імені Жана Моне: 599469-EPP-1-2018-1-UA-EPJMO-СоЕ: (Центр Досконалості імені Жана Моне) «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій» відбулася відкрита дискусія Центру на тему «Стан та проблеми реалізації академічної мобільності та визнання результатів навчання в Україні». Обговорення відбувалося в контексті співпраці між Україною та ЄС в освітній сфері, виконання завдань Угоди про асоціацію та реалізації академічної мобільності.

На заході були присутні представники Міністерства освіти і науки України, Національного Еразмус+ офісу в Україні та керівники відділів міжнародних зв’язків та академічної мобільності ЗВО України. Модерувала дискусію Оксана Головко-Гавришева, керівник Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій, доцент факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

Привітали учасників дискусії Марія Зубрицька та Софія Лобозинська, які побажали усім плідного обговорення і хороших результатів. Заступник міністра освіти і науки України (2017-2019 рр.), експерт Національної команди експертів із реформування вищої освіти України Програми Еразмус+ Юрій Рашкевич розповів про освітню політику в Європейському просторі та співпрацю академічних середовищ ЄС із Україною.

Керівник експертної групи з питань європейської інтеграції та координації міжнародних зв’язків Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України Любов Щітка розповіла про академічну мобільність як один із чинників інтернаціоналізації вищої освіти та порівняла український і світовий контексти.

Під час дискусії інституційний координатор програми Еразмус+ у Львівському університеті, старший науковий співробітник Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій, доцент факультету міжнародних відносин Оксана Краєвська презентувала проект аналітичного документу (policy-paper) «Співпраця між Україною та ЄС в освітній сфері в контексті виконання завдань Угоди про асоціацію та реалізації академічної мобільності», який готується в рамках діяльності Центру та буде представлений широкій аудиторії у 2020 році.

Роман Калитчак, старший науковий співробітник Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій, доцент факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка проаналізував академічну мобільність як інструмент європеїзації українських університетів та наголосив на важливості і значенні академічної мобільності викладачів та науковців.

На заході були присутні працівники ДП «Інформаційно-іміджевий центр» у сфері управління МОН України (Національний інформаційний центр академічної мобільності ENIC Ukraine), які розповіли про визнання кваліфікацій в Україні: практика Міністерства освіти і науки України та рекомендації закладам вищої освіти (Леся Петрук, Начальник відділу визнання іноземних кваліфікацій) та визнання кваліфікацій у світлі принципів Лісабонської конвенції: фокус проектів TPG on LRC та I-Comply за участі Міністерства освіти і науки України та Національного інформаційного центру академічної мобільності ENIC Ukraine (Вікторія Челпан, Радник з питань визнання іноземних кваліфікацій).

Менеджер з моніторингу, представниця Національного Еразмусу + офісу в Україні Іванна Атаманчук наголосила на інституційній політиці з академічної мобільності за Програмою ЄС Еразмус+ та розповіла про документи, процедури та персонал для формування і реалізації програм академічної мобільності.

Дмитро Шеренговський, керівник Академічного відділу та Галина Процик, керівник Сектору міжнародних академічних зв’язків Академічного відділу Українського католицького університету розповіли про інституційне забезпечення простору для академічної мобільності в Українському католицькому університеті.

Упродовж другого дня відбулися презентації найкращих практик визнання результатів навчання у провідних ЗВО України. Зокрема, керівник відділу міжнародного співробітництва Національного університету «Києво-Могилянська академія» Лариса Човнюк розповіла про досвід Національного університету «Києво-Могилянська академія». В цьому ж контексті із головними практиками Київського національного університету імені Тараса Шевченка присутніх ознайомила начальник відділу академічної мобільності КНУ Любов Соболєвська.

Дмитро Шеренговський охарактеризував напрацювання Українського католицького університету, а проректор ЛНУ ім. Івана Франка Віталій Кухарський та Оксана Краєвська про досвід Львівського університету у цій сфері.

Після цього експерти Національного Еразмус+ офісу в Україні Іванна Атаманчук і Жанна Таланова провели тренінг з реалізації визнання результатів навчання за програмами академічної мобільності (підготовка до мобільності (каталог курсів, підготовка Угоди про навчання, узгодження змісту та графіку навчання тощо); мобільність (навчання, зміна модулів та погодження, довідка); після мобільності (визнання результатів навчання, додаток до диплому).

Усі присутні брали активну участь у відкритій дискусії та тренінгу, після чого отримали сертифікати.