В Університеті ізраїльські та львівські журналісти підписали Меморандум про співпрацю

27 квітня 2017 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала делегація журналістів з Ізраїлю. Під час візиту гості ознайомилися з історією Львівського університету й інтелектуальним внеском, який у різний час зробили представники єврейської нації у наукове життя ЛНУ ім. Івана Франка. Окрім того, у Дзеркальній залі відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між ізраїльськими та львівськими журналістами.

Привітав гостей Ректор Університету, професор Володимир Мельник, який, зокрема, висловив сподівання, що представники ізраїльський засобів масової інформації будуть доносити правду про події, що відбуваються в Україні.

«Однією з головних спільностей наших країн є те, що в Україні та Ізраїлі пріоритетом усіх сфер життя є національні інтереси, а також те, що наші країни можуть сподіватися тільки на власні сили у боротьбі за територіальну цілісність, мир і спокій», – зазначив також Володимир Петрович.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка наголосив, що українці дбайливо ставляться до традицій інших народів та бережуть їхню історичну спадщину. «Будемо раді бачити на Львівщині кожного, хто захоче ознайомитися із історичною спадщиною нашої держави чи традиціями своїх предків або просто відпочити на території нашої області», – зазначив Олег Михайлович.

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко констатував, що найбільшою цінністю Львова є його мешканці, а також ті, хто відвідує місто, ознайомлюється з його культурними надбаннями і сучасним життям. «Отже ваш приїзд – це внесок у процес творення історії нашого міста», – сказав заступник міського голови.

«Ми переймаємо ваш досвід любові до держави. На жаль, Україна опинилась у складній ситуації – у нас війна. Меморандум, який ми підготували, має на меті, щоб ми, українські журналісти, доносили до вас правдиву інформацію про те, що відбувається в Україні», – звернувся до ізраїльських колег голова Львівської обласної організації спілки журналістів України Ярослав Климович.

Після вітальних слів відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Львівською обласною організацією НСЖУ та Ізраїльською асоціацією періодичної преси. Згідно із умовами договору, львівські та ізраїльські журналісти, обмінюватимуться політичною, соціальною, економічною і туристичною інформацією, спільно братимуть участь у журналістських семінарах і курсах, а також ділитимуться професійною інформацією, науковими матеріалами, публікаціями у сферах, що становлять взаємний інтерес.