В Університеті літературно-мистецькою композицією завершили цикл новорічно-різдвяних свят

З нагоди одного з найбільших християнських свят – Стрітення Господнього, яке українці традиційно відзначають 15 лютого, мистецькі колективи Львівського національного університету імені Івана Франка подарували академічній спільноті літературно-мистецьку композицію «Прощання з колядою». Захід відбувся в Актовій залі Львівського університету.

Мистецькі колективи ЛНУ ім. Івана Франка разом зі слухачами колядували, щедрували, віншували та молилися за спокій і мир в Україні уже третій рік поспіль.

«Свято Різдва й свято Коляди давнє і вічне. Воно щороку народжується і приходить до нас, щоб подарувати людським душам радість буття, аби нагадати нам, що ми – одна родина поєднана священними прадідівськими звичаями», – зазначили зі сцени ведучі та закликали слухачів «дзвінкою колядою, щирою молитвою, чистими помислами та із добрими ділами провести різдвяні свята».

Продовжила літературно-мистецьку композицію Заслужена капела України «Боян» імені Євгена Вахняка під керівництвом Василя Чучмана, колядуючи, віншуючи і бажаючи усім присутнім миру, злагоди і добробуту на многії літа.

Виконанням колядок у супроводі милозвучної бандури Народна капела бандуристок «Зоряниця» під керівництвом Зіновії Сичак закликала добро та здоров’я в кожну українську родину й до рідного Університету, а проникливий «Щедрик» у їхньому виконанні уже вкотре вразив слухачів мереживом із нот і ритмів.

Неймовірний музичний передзвін голосів змусив слухачів затамувати подих, адже зі сцени Актової зали також звучали колядки, щедрівки та віншування у виконанні Народного дівочого хору «Ліра» під керівництвом Оксани Мельничук.

Надалі дівчата з фольклорного гурту «Барва» (керівник – Марія Заблоцька) зачарували слухачів дзвінкими голосами і колоритним автентичним співом.

«Добрий вечір тому, хто в домі сьому –

І старому, і малому, і господареві тому.

Дай, Боже, в мирі й добрі святкувати,

В здоров’ї на той рік Рождества діждати!

Дозволь, господарю, заколядувати!», – закликали, віншуючи, дівчата.

Глядачі мали змогу ще раз поринути у неповторну різдвяну атмосферу завдяки «Вертепу» у виконанні дітей викладачів та працівників Університету (режисер – Леся Гарасим). Під час дійства дітки мистецько втілили на сцені традиційних персонажів, які уособлюють добро і зло, щирість і хитрість, світло і темряву, а також ще раз сповістили світові про народження Божої Дитини.

Під час концерту «Прощання з колядою» передзвоном голосів та емоційним виконанням народнопоетичних творів різдвяного циклу присутніх дивував також хор Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» (диригент – Тетяна Когут).

«Іван Предтеча узяв всі свята на плечі, пішов до Риму – вернеться на другу зиму!», – прозвучало зі сцени, а колядка «Небо і земля» урочисто й символічно завершила цикл різдвяних свят 2017 року.

На завершення вечора мистецькі колективи Університету побажали всім присутнім добра, миру та здоров’я на весь рік.