В Університеті обговорили актуальні проблеми українсько-польського транскордонного співробітництва

17 листопада 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні суспільно-економічні проблеми українсько-польського транскордонного співробітництва», яка була організована Програмою транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» спільно із Львівським національним університетом імені Івана Франка (історичний та економічний факультети) та Жешувським університетом (соціолого-історичний факультет).

Привітали учасників конференції проректор з наукової роботи, професор  Роман  Гладишевський, Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський. Також до вітальних слів долучилися Ректор Державної вищої технічно-економічної школи ім. Броніслава Маркевича в місті Ярослав (Польща), професор Кшиштоф  Рейманта і Директор Центру Європейських Проектів (Польща) Лєшек Буллєр.

Після офіційного відкриття відбулося обговорення актуальних проблем українсько-польської транскордонної співпраці. Зокрема, професор Львівського університету Володимир Швець розповів про українсько-польське співробітництво у сфері контролю за збереженням культурно-історичних цінностей, професор Львівського університету Оксана Сенишин звернула увагу на економічну стратегію розвитку Карпатського Єврорегіону, а доктор Лєшек Буллєр проаналізував шляхи профілактики злочинів з транскордонної перспективи.

На конференції також розглядали основні завдання неурядових організацій у сфері соціальної безпеки (д-р. Дорота Ринковська, Жешувський університет), вплив транскордонного співробітництва на добробут домогосподарств (проф. Влодзімєж Окраса, Університет ім. Кардинала Стефана Вишинського, м. Варшава). Окрім того, під час роботи наукового зібрання учасники широко висвітлили безпекові аспекти транскордонної транспортної логістики (д-р. Богдан Мельник, Львівський національний університет імені Івана Франка), досвід польсько-німецької транскордонної співпраці у контексті перспектив українсько-польських відносин (Кшиштоф Колановський, експерт програми INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020), актуальні виклики щодо інтеграції людей з особливими потребами до музейного середовища (Тарас Процак, Львівський історичний музей), а також якість життя, життєві та професійні цінності українських студентів, які навчаються у польських вищих навчальних закладах (д-р. Хуберт Котарскі, Жешувський університет).

Надалі учасники конференції представили наукові доповіді за трьома основними напрямами: «Суспільні виклики у сфері українсько-польського транскордонного співробітництва», «Соціальна безпека: загрози, профілактика та регулювання» та «Українсько-польська економічна співпраця».

У підсумку учасники конференції наголосили на необхідності подальших кроків щодо поглиблення українсько-польських відносин у транскордонному співробітництві та окреслили коло наукових і практичних заходів щодо подальшої співпраці українських та польських науковців.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото