В Університеті обговорили актуальні питання пенсійної реформи

24 жовтня 2017 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Актуальні питання пенсійної реформи». Серед організаторів заходу: Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Первинна профспілкова організація працівників Львівського національного університету імені Івана Франка, кафедра соціального права Львівського національного університету імені Івана Франка, Український центр соціально-правових досліджень.

Розпочав засідання голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар, який коротко ознайомив присутніх з метою зустрічі та наголосив на важливості проведення подібних заходів. Володимир Качмар зазначив, що питання впровадження пенсійної реформи є надзвичайно актуальними сьогодні.

З доповіддю «Умови виникнення права на пенсію» виступила кандидат юридичних наук, доцент кафедри соціального права Ірина Ласько. Про загальні питання визначення розміру пенсій за віком присутнім розповіла доктор юридичних наук, професор кафедри соціального права Світлана Синчук.

Окрему увагу учасники засідання приділили питанню виплати пенсій для освітян. Зокрема, про пенсії науково-педагогічних працівників та педагогічних працівників розповіла кандидат юридичних наук, доцент кафедри соціального права Олена Кульчицька.

Перед учасниками круглого столу виступили також заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Левицька та начальник управління Головного управління пенсійного фонду у Львівській області Ірина Стародубова. Вони розповіли про порядок призначення і перерахунку пенсій відповідно до змін у законодавстві. Зокрема, ознайомили присутніх з основними положеннями, які передбачає пенсійна реформа, акцентуючи увагу на осучасненню пенсій та їхньому перерахунку відповідно до прожиткового мінімуму. Було зазначено, що мінімальний розмір пенсій відтепер становитиме 1452 гривні для непрацездатних громадян при наявності повного страхового стажу, 1373 гривні – для осіб, які не набули повного страхового стажу. Щодо максимального розміру пенсії, то він становить 10740 гривень.

В рамках зустрічі усі охочі отримали вичерпні відповіді на актуальні питання щодо впровадження пенсійної реформи в Україні.

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри соціального права, юрисконсульт Первинної профспілкової організації працівників, експерт Українського центру соціально-правових досліджень Володимир Бурак зазначає, що такі зустрічі варто проводити частіше, постійно розширюючи тематику, адже питання трудового законодавства є актуальними для кожного громадянина України.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року набрав чинності закон про пенсійну реформу. Відтак, відповідні виплати зросли для близько 9 мільйонів пенсіонерів.  У середньому для загалу пенсія збільшилася на 700 гривень.