В Університеті обговорили філософсько-психологічні аспекти духовності в економіці та управлінні

19 квітня 2017 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Філософсько-психологічні аспекти духовності в економіці та управлінні», яка об’єднала фахівців із різних наукових сфер: філософії, психології, економіки, управління, фінансів, права, богослов’я та інших напрямків сучасної науки. Участь у роботі конференції взяли вчені з різних куточків України та з-за кордону.

Привітала учасників заходу декан філософського факультету Людмила Рижак, яка підкреслила міждисциплінарність наукового зібрання й наголосила на важливості налагодження широкого діалогу, метою якого є подолання економічних та суспільно-політичних труднощів у нашій крані. «Конференція є прекрасною платформою для дискусій щодо  найрізноманітніших філософсько-гуманітарних і соціально-економічних проблем сучасності», – зазначила Людмила Віталіїна.

Преосвященний Владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ  наголосив, що економіка, психологія й інші галузі людської діяльності є служінням, спрямованим на те, щоб зробити світ кращим.  «Якщо бізнес  перестає служити, він перестає бути бізнесом, адже усе, що ми робимо – це служіння», – висловив переконання Владика Володимир.

Доктор психологічних наук, професор кафедри менеджменту, координатор проекту й ініціатор проведення конференції Наталія Жигайло подякувала усім, хто долучився до організації заходу й окреслила основну мету наукового зібрання: «Нашою конференцією ми хочемо задекларувати, що економіка може бути сильною, бізнес – чесним і прибутковим, управління – мудрим, справедливим і патріотичним».

Наталія Жигайло також зазначила, що не критика, образи і звинувачення, а прощення, похвала, відповідальність за свої вчинки, постійне навчання, нові ідеї, цілі, плани й уміння дякувати стануть шляхом до благополуччя України.

«Очікуємо від конференції утвердження філософсько-психологічних аспектів духовності в економіці та управлінні. Тисячолітня героїчна історія нашої держави аж до новітніх Героїв Небесної Сотні і всіх, хто загинув і досі ризикує своїм життям задля нашого з Вами майбутнього, зобов’язує нас – українську наукову еліту – до дієвості та результативності нашої праці як основи розквіту й економічного благополуччя Української держави», – зазначила Наталія Ігорівна.

Розпочав пленарне засідання конференції керівник і засновник Школи розвитку SPE, бізнес-тренер Роман Кушнір, який розповів про важливість дотримання загальнолюдських цінностей на шляху до досягнення особистісного успіху. Зокрема, за його словами, для успішності бізнесу необхідно знати свою унікальність і цінність того, що є його основою. «Що значнішу цінність пропагуєте, то більше ресурсів отримуєте», – наголосив Роман Кушнір.

Професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Мирослав Савчин під час свого виступу розповів про соціально-психологічні характеристики здорового освітнього простору вищого навчального закладу. За словами науковця, освітній простір навчального закладу – особливий ціннісно-смисловий локальний соціотип, який повинен мати чітко окреслене призначення, мету, конкретні змістові, функціональні і результативні характеристики. «Тільки у здоровому освітньому просторі здійснюється якісна підготовка висококваліфікованих фахівців», – переконаний Мирослав Савчин.

Професор кафедри менеджменту Наталія Жигайло проаналізувала психологічні аспекти досягнення успіху в бізнесі. Розповівши про типовий образ сучасної успішної людини, науковець зазначила, що особистість, яка прагне бути успішною у бізнесі повинна мати такі особисті характеристики:  могутність бажань, потужний внутрішній імпульс, виправданий оптимізм, відкритість реальним фактам, компетентність в часі, цілеспрямованість, харизму, схильність до ризику, відповідальність і моральність, високу духовність, ясність мислення і безальтернативність, демократичність і скромність та унікальність, а також відчувати зміни і раціонально ставитися до грошей.

Професор Національного університету «Львівська політехніка» Валерій Поліщук розповів про самодостатність ученого і директивне управління сучасною наукою.

Завідувач кафедри менеджменту економічного факультету Львівського університету, професор Володимир Яцура виголосив доповідь на тему: «Системна управлінська криза і шляхи її подолання в Україні». Під час виступу дослідник, зокрема, висловив переконання, що розбудову сучасної української спільноти має забезпечити нова українська еліта – патріотична, компетентна, сильна, благочестива.

«Технічний прогрес, розвиток науки й освіти стануть запорукою розвитку українського суспільства, росту його духовності, гуманізму й моралі. Нова українська людина має формуватись новим рівнем освіти на основі креативності та спроможності до високопродуктивної творчості. Тільки всеохопна творчість забезпечує повне розкриття людського потенціалу і реалізацію його з найбільшою віддачею», – зазначив Володимир Яцура.

Окрім того, учасники пленарного засідання заслухати та обговорили інші доповіді щодо актуальних проблем сучасної економічної, психологічної, філософської, юридичної та культурологічної науки.

Після пленарного засідання конференція продовжила роботу у секціях, під час яких науковці обговорили духовний аспект управління сучасною наукою та бізнесом, психологічні та економічні механізми подолання кризових явищ в суспільстві, духовність та її прояв у надзвичайних ситуаціях життєдіяльності, проблеми транспарентності інформації в управлінні бізнесом, перспективи формування фінансово-економічної безпеки суспільства, міждисциплінарні та міжгалузеві проблеми психологічної теорії і практики та інше.

Зазначимо, що організаторами конференції є Львівський національний університет імені Івана Франка, Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Національний університет «Львівська політехніка», Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка і Львівське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Товариство психологів України».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото