В Університеті обговорили питання політики ЄС щодо країн Східної Європи

З ініціативи Інституту європейської інтеграції Львівського національного університету імені Івана Франка та Європейського центру Варшавського університету 12 травня 2016 року відбулася міжнародна конференція, присвячена питанню політики Європейського Союзу щодо країн Східної Європи, у якій взяли участь українські та польські науковці, а також представники Генерального консульства Польщі у Львові.

У рамках конференції також відбулась презентація монографії «Східний вектор зовнішньої політики ЄС: здобутки та проблеми», співавторами якої є Даріуш Мільчарек та Ольга Барбурська – дослідники Європейського центру Варшавського університету, що є провідним академічним осередком вивчення європейської інтеграції у Польщі.

Модератор конференції – директор Інституту європейської інтеграції ЛНУ ім. Івана Франка, професор Богдан Гудь у своєму виступі підкреслив важливість більш активного залучення академічного співтовариства до розбудови відносин між Україною та Європейським Союзом. Він, зокрема, наголосив на ефективності співпраці українських і польських дослідників, прикладом чого стала публікація українського видання «Східний вектор зовнішньої політики ЄС: здобутки та проблеми».

Декан факультету міжнародних відносин  ЛНУ ім. Івана Франка, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Республіці Польща (2010-2014 рр.) Маркіян Мальський зазначив, що все більш помітною є необхідність мультилатерального підходу у відносинах між Україною, Польщею та Європейсьим Союзом.

Професор Європейського центру Варшавського університету Даріуш Мільчарек детально зупинився на фундаментальних викликах для політики ЄС щодо країн Східного партнерства, вказавши на можливі шляхи їхнього вирішення.

На різних аспектах політики Європейського Союзу щодо Східної Європи, зокрема України, акцентували увагу й інші доповідачі.  Йшлося про вступ до ЄС як важіль впливу на країни Центральної та Східної Європи, співвідношення цінностей та інтересів у політиці ЄС щодо Східної Європи, ефективність зовнішньополітичних інструментів ЄС для імплементації Політики добросусідства, участь Польщі у творенні Східної політики ЄС, виклики Східного партнерства, особливості співпраці у рамках Єврорегіону Карпати, важливість регіонального чинника у відносинах ЄС та України тощо.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото