В Університеті обговорили питання про стан виконання рішень Європейського суду з прав людини

З метою обговорення можливих напрямів і форм забезпечення взаємодії Секретаріату Урядового Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини та юридичних факультетів вищих навчальних закладів України в процесі виконання рішень Європейського суду з прав людини 5 червня 2015 року в Дзеркальній залі університету відбулось робоче засідання, у якому взяли участь представники Ради Європи, Секретаріату Урядового Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, а також викладачі та професори юридичних факультетів вищих навчальних закладів України.

Декан юридичного факультету, професор Андрій Бойко наголосив на необхідності моніторингу стану виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні. Він також подякував представникам міжнародних організацій за довіру до Львівської юридичної школи, на базі якої відбувається такий важливий захід.

Від імені ректорату привітав учасників робочого засідання проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський. Він висловив сподівання, що заходи такого масштабу будуть проводитись періодично на базі юридичного факультету Університету.

Поінформував представників залучених інституцій щодо механізмів Ради Європи з моніторингу виконання рішень Європейського суду з прав людини менеджер проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи дисциплінарної відповідальності суддів в Україні» Андрій Кавакін. В.о. Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, представник Міністерства юстиції України Ольга Давидчук зазначила, що «більш ефективне інформування студентів майбутніх юридичних професій щодо поставленої проблематики, обговорення можливостей оновлення змісту та методики викладання правничих дисциплін, які включали б вивчення практики Європейського суду з прав людини дозволять виховати висококваліфікованих, мотивованих кадрів із належним рівнем правового знання».

Голова відділу координації та розвитку проектів Департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ліліт Данегян розповіла учасникам заходу про стан виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини «Олександр Волков проти України» та групи справ «Салов проти України» і про моніторинг виконання цих справ.

Ознайомившись з основною проблематикою засідання, учасники заходу продовжили роботу в таких секціях: механізми виконання рішень Європейського суду з прав людини на національному рівні і процедури моніторингу виконання рішень Європейського суду з прав людини інституціями Ради Європи; питання взаємодії Секретаріату Урядового Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини та юридичних факультетів вищих навчальних закладів України, реформування юридичної освіти.