В Університеті обговорили роль психологічної служби вищої освіти України у час суспільних трансформацій

 

19-20 травня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Роль психологічної служби вищої освіти України у час суспільних трансформацій». Організували захід Психологічна служба Університету,  кафедра психології і науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи НАПН України.

Під час відкриття конференції з вітальним словом до присутніх звернулися проректор з науково-педагогічної та міжнародної співпраці Університету Марія Зубрицька, декан філософського факультету Людмила Рижак, директор НМЦ практичної психології та соціальної роботи НАПН України Віталій Панок, завідувач кафедри психології Софія Грабовська та завідувач Психологічної служби ЛНУ ім. Івана Франка Конюх О. І.

В роботі конференції також взяли участь керівники та працівники психологічних служб вищих навчальних закладів Львова, Харкова, Херсона, Києва та Луцька.

Віталій Панок наголосив на гострій необхідності провести кардинальні зміни не лише у системі психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу від початкової школи до вищої освіти, але й у процесі реструктуризації системи професійної підготовки майбутніх фахівців у галузі психології. Зокрема, це стосується тих фахівців, які в подальшій своїй професійній діяльності працюватимуть психологами-практиками, тренерами та психотерапевтами.

Важливим аспектом розвитку системи освіти на думку Віталія Панка є трансформація гучно декларованих принципів людино-  і дитиноцентризму   та гуманізму у реальний практичний підхід до організації навчально-виховного процесу усіх рівнів освіти.

Під час свого виступу О. Конюх ознайомила слухачів з основними принципами та підходами до психологічного супроводу університетської спільноти, зазначивши що основним акцентом роботи Психологічної служби є  просвіта, спрямована на підвищення психологічної обізнаності та культури академічної спільноти і рівня гуманізації навчально-виховного процесу.

Учасники конференції також розглянули питання необхідності підтримки психологічних служб з боку керівників університетів та міністерства освіти і науки України, а також залучення фахівців у сфері психології до модернізації та організації навчально-виховного процесу.

В рамках науково-практичної конференції старший викладач кафедри психології Галина Михальчишин і старший лаборант Психологічної служби Міраі О. О.  провели два майстер-класи з використання асоціативних та проективних методів у роботі психолога-консультанта.

Другий день конференції був присвячений навчанню надання першої психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях. Інструктор з першої психологічної допомоги від Асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій Єлизавета Непийко поділилась з учасниками знаннями і досвідом роботи в зонах стихійного лиха та бойових дій.

Світлини: Олександри Чури Більше фото