В Університеті презентували бестселер Мічіо Кайку «Майбутнє розуму»

14 вересня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація книги відомого науковця в галузі теоретичної фізики та екології, професора теоретичної фізики в міському коледжі та університеті м. Нью-Йорка Мічіо Кайку «Майбутнє розуму».

Книга-бестселер Мічіо Кайку, яка вийшла друком у видавництві «Літопис», розглядає найцікавіший і найскладніший об’єкт у відомому Всесвіті – людський мозок і є прекрасним взірцем науково-популярного твору, спроможного не лише передбачити майбутнє, а й винести на порядок денний складні питання, перед якими поступово постає людство.

Директор видавництва «Літопис» Михайло Комарницький наголосив, що відомий фізик у своїй книзі намагався пояснити читачам як уже невдовзі технології змінять життя людини і які виклики вони ставлять перед кожним з нас. Видавець відзначив, що упродовж останніх чотирьох років технології розвивалися надзвичайно стрімко і багато сміливих прогнозів, які робив Мічіо Кайку у ще одній своїй книзі «Фізика майбутнього», уже сьогодні є реальністю.

А відтак, Михайло Комарницький акцентував, що нова книга Мічіо Кайку вміщує численний матеріал про сучасні дослідження, які проводяться у лабораторіях світу для того, щоб осягнути один із найцікавіших і досі не пізнаних об’єктів – людський мозок.

«Головні дослідження, які зараз проводять у провідних університетах світу пов’язані якраз із роботою мозку», – зазначив видавець, додавши, що в Україні також потрібно розпочинати широкий дискурс щодо цієї проблематики.

Науковий редактор українського видання, доктор біологічних наук, завідувач кафедри генетики та біотехнології Віктор Федоренко, розповідаючи про працю Мічіо Кайку, наголосив, що  українському книговиданню бракує якісних книг з природничих наук.

«Нейробіологія – одна із найважливіших галузей сучасної науки. Книга Мічіо Кайку змушує кожного з нас замислюватися, аналізувати, шукати відповіді на складні питання щодо майбутнього людства. Вона окреслює обриси нашого близького майбутнього і водночас ставить питання – чи готові ми до цього майбутнього»? – Зазначив Віктор Федоренко.

На переконання науковця, представникам гуманітарної сфери потрібно більше зважати на сучасні фізичні, біологічні, хімічні дослідження і спільно шукати відповіді на складні наукові, суспільні і філософські проблеми теперішнього світу.

Ще один науковий редактор книги, Герой України, ректор Університету (1990-2007, 2010-2013 рр.), професор Іван Вакарчук акцентував увагу на тому, що праця Мічіо Кайку є справжнім ґрунтовним аналітичним дослідженням, яке буде корисним кожному, хто цікавиться долею людства.

Ректор Університету, професор Володимир Мельник погодився з думкою про необхідність більшої кількості книг, присвячених природничим наукам.

«Без перекладу українською провідних світових наукових досліджень і без власних праць у цій царині ми приречені стати ретрансляторами чужих смислів. Тільки та нація сильна, яка має міцну наукову, гуманітарну і культурну сфери», – зазначив Володимир Петрович.

За словами Ректора, книга «Майбутнє розуму» є працею не про мозок чи науку, вона вміщує аналітичний матеріал про те як влаштована сама людина, «як завдяки науковим відкриттям особистість може творити світ».

«Ця книжка є великим гуманітарним проривом розуміння динаміки, наративу, вектору розвитку світу. Тому щиро дякую усім, хто доклав зусиль для видання цієї праці українською мовою», – зазначив Володимир Мельник.

Завідувач кафедри фізики металів, професор Степан Мудрий також поділився враженнями від книги, наголосивши, що Мічіо Кайку у своїх працях вдало перетворює складні теми на матеріал, який стає простим і цікавим для широкого кола читачів.

Додамо, що книга «Майбутнє розуму» – це науково-правдива й захоплива розповідь про неймовірні дослідження, які сьогодні ведуться в різних куточках світу й ґрунтуються на найновіших досягненнях нейробіології та фізики. Автор доступно пояснює суть роботи мозку й показує, як технології майбутнього змінять наше повсякденне життя. Видавці зазначають, що Мічіо Кайку глибоко розуміє сучасну науку й пильно стежить за тенденціями її розвитку, тож читач має унікальну можливість зазирнути у майбутнє.