В Університеті презентували фільм про отця Михайла Вербицького

7 грудня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся прем’єрний показ документального фільму «Серце запалене любов’ю», присвяченого життю і творчому шляху отця Михайла Вербицького.

Кінострічка відтворює основні віхи творчості автора музики Державного Гімну України. Прем’єрний показ відвідали викладачі і студенти Університету, представники влади, духовенство і громадські діячі.

Під час прем’єри фільму Голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив, що перегляд кінострічки дозволить більше дізнатись про життя видатного українця.

«Я б хотів, щоб дивлячись фільм про отця Михайла Вербицького, ви завжди усвідомлювали, наскільки важливо кожного разу робити щось таке, щоб історія не повернулась проти нашого народу, проти нас. Повірте, що саме від нас залежить, якою буде завтра Україна, тому, коли ви дивитесь на постать Михайла Вербицького завжди думайте, що священик дав Україні те, що її зміцнювало упродовж віків», –  наголосив Олег Синютка.

Авторами ідеї створення фільму є дослідники творчості Михайла Вербицького – Ганна Середа та Ольга Котовська.

«Досліджуючи творчість отця Вербицького, ми дійшли висновку, що є багато моментів, які потрібно архівно виправити і власне у фільмі вже відтворено усі документами підтверджені дані про те, як жив отець, з ким спілкувався, яка у нього була родина. Назва «Серце запалене любов’ю», тому що композитор усю свою любов віддавав спочатку Богові, потім державі і суспільству»,  – розповіла Ганна Середа.

Після перегляду фільму відбулося його обговорення. Більшість учасників діалогу наголошували на необхідності активного розповсюдження фільму серед молоді, а також акцентували увагу на потребі ще масштабнішого і детальнішого дослідження життя і творчості видатного українського композитора.

Фільм створили у межах реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області у 2017 році.