В Університеті презентували книгу «Основи сучасного банківництва»

13 жовтня 2017 року в рамках святкування 25-річчя факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка у Дзеркальній залі відбулася презентація книги Алоїзи З. Новака та ін. «Основи сучасного банківництва». Український переклад і видання цієї книги здійснені Інститутом європейської інтеграції ЛНУ ім. Івана Франка. Книга рекомендована Вченою радою факультету міжнародних відносин як навчальний посібник для студентів та викладачів, які вивчають банківську справу, економіку та менеджмент.

Презентацію відвідала численна польська делегація у складі, зокрема, одного з авторів видання – декана факультету менеджменту Варшавського університету, професора Алоїзи З. Новака, директора Європейського центру Варшавського університету, професора Богдана Ґуральчика, віце-директора цього ж центру, доктора Каміля Зайончковського, професорів Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Едварда Галіжака та Анджея Шептицького. Із вітальним словом на презентації виступи консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Кшиштоф Яховіч. З українського боку участь у презентації взяли: декан економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Ростислав Михайлишин, завідувач кафедри міжнародних фінансів факультету міжнародних відносин, професор Юрій Біленко та доцент цієї ж кафедри Богдан Лапчук (рецензент українського видання) і декан історичного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса, професор Юрій Теміров.

Модератор зустрічі, директор Інституту європейської інтеграції, професор Богдан Гудь представив доробок Інституту за останнє десятиліття у співпраці з Європейським центром та факультетом менеджменту Варшавського університету та наголосив на великому значенні цієї співпраці для обміну досвідом й реалізації спільних наукових проектів.

У своєму виступі перекладач видання, працівник Інституту європейської інтеграції Андрій Дідух підкреслив, що навчальний посібник матиме неабияку цінність для теперішніх і майбутніх фахівців з банківської справи, адже окремі матеріали в ньому є цілком новими й малознайомими українському читачеві.

Професор Новак ознайомив присутніх зі станом банківського сектора у Польщі та провів певні паралелі з українським банківництвом. Він наголосив, що книга може суттєво допомогти у підготовці фахівців саме для системи сучасного банківництва з використанням новітніх банківських ідей, технологій та культури. Українські викладачі одностайно погодилися, що навчальний посібник «Основи сучасного банківництва» матиме практичне застосування при підготовці ними навчальних курсів з банківської справи й фінансів, адже в ньому в простій і доступній формі представлено польський досвід трансформації національної банківської системи, принципи її діяльності, методи управління ризиками тощо, які так чи інакше використовуються у європейському банківництві. Підкреслюючи високий рівень українського перекладу своєї книги, автор наголосив на великій зацікавленості в польських виданнях праць українських фахівців, а також запросив їх до написання спільних наукових праць, які б могли бути виданими як в Україні й Польщі, так і в інших державах Європейського Союзу.

Особливу подяку польські автори й видавці українського перекладу книги висловили ПАТ «Кредобанк» і його Голові Правління Ґжеґожу Шатковському за всебічну підтримку.

Світлини: Олега Вівчарика та Юрія Гудими Більше фото