В Університеті презентували збірку поезії Станіслава Бондаренка та книгу про поета Станіслава Чернілевського

У рамках ХХІІІ Форуму видавців 16 вересня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася презентація збірки поезії «Ніж і ніжність» Станіслава Бондаренка та книги «Поезія за крок до смерті. Станіслав Чернілевський».

У представленні видань українських поетів взяли участь Почесний доктор ЛНУ ім. Івана Франка, лауреат національної премії імені Тараса Шевченка Іван Драч, головний редактор газети «Літературна Україна», поет Станіслав Бондаренко, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, лауреат національної премії імені Тараса Шевченка Михайло Наєнко, голова спілки письменників України Михайло Сидоржевський, поетеса Ірина Іванченко й інші.

Проректор із науково-педагогічної роботи, професор Ярослав Гарасим зазначив, що «зміст сьогоднішньої зустрічі – презентація літературної України як форпосту національного духу».

У контексті обговорення постаті автора збірки поезії «Ніж і ніжність» Станіслава Бондаренка, український поет і громадський діяч Іван Драч відзначив віртуозний підхід і непересічний талант колеги, метафорично зауваживши: «Станіслав Бондаренко володіє українським словом краще, ніж Чингісхан конем. Не дивно, адже якщо людина віртуозно займається цією справою, то відповідно і слово її «слухає», – переконаний Іван Федорович.

Голова спілки письменників Михайло Сидоржевський охарактеризував Станіслава Бондаренка як «ретельного критика та феноменального літературознавця, професіонала своєї справи, який зумів еволюціонувати від журналіста до прозаїка і поета», а професор Київського університету Михайло Наєнко відзначив неабиякий професійний ріст автора збірки «Ніж і ніжність» і побажав йому не зупинятися на досягнутому.

У рамках презентації видань, присутні мали змогу ознайомитися зі ще однією новинкою цьогорічного Форуму видавців – книгою «Поезія за крок від смерті. Історія Станіслава Чернілевського».

За словами упорядників, це перша книга із серії, яку започаткував Станіслав Бондаренко. «У книзі стверджується, що літературний процес – це не постмодерний акціонізм. Це, передусім, внутрішня алхімія слова. І невідомий, непрочитаний Станіслав Чернілевський, про якого йдеться у цій книзі, усе ж займе чільне місце в літературі», – зазначив Микола Іванов.

Станіслав Чернілевський – поет, кіносценарист, кінооператор, режисер кінодубляжів українською мовою, «живий класик» української культури.

У книзі «Поезія за крок від смерті. Історія Станіслава Чернілевського» розповідається про поета крізь призму історій його сучасників – Івана Малковича, Богдана Бенюка, Мирослава Слабошпицького, Романа Балаяна, Володимира Шовкошитного й інших. Книга містить поезію Станіслава Чернілевського, розповіді про тяжке поранення під час Революції Гідності.

Під час презентації видань присутні також мали змогу почути вибрані поетичні твори Станіслава Бондаренка та Станіслава Чернілевського.