У рамках заходів із нагоди 100-х роковин від дня смерті Каменяра у Львівському національному університеті імені Івана Франка 27 травня 2016 року відбулася публічна презентація знаку лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка.

«Я син народу, що вгору йде» – такі слова викарбовано на знаку лауреата Міжнародної премії ім. Івана Франка. Знак Лауреата – це кругла медаль із вушком діаметром 30 мм вагою 24 грами, виготовлена із золота 375 проби в якості proof-like. Ткана стрічка у синьо-жовтих тонах з елементом традиційної вишивки кріпиться на металевій вставці із зображенням пера та лаврового листка. Знак виготовила київська компанія ТОВ «Герольдмайстер» на замовлення Міжнародного фонду Івана Франка.

Автор ескізу знаку – канадський художник, українського походження Олег Лесюк – голова Української Спілки образотворчих мистців Канади, член Національної спілки художників України й Асоціації скульпторів Канади.

Ескіз знаку створено з урахуванням робіт студента Київського національного університету ім. Т. Шевченка Дмитра Кругляка із м. Запоріжжя та члена Спілки колекціонерів України Сергія Литвина з Полтави, які взяли участь у конкурсі на найкращий ескіз знаку лауреата Міжнародної премії ім. Івана Франка.

Знак разом із грошовою премією вручатимуть переможцю премії 27 серпня 2016 року на батьківщині Великого Каменяра – в місті Дрогобич. Крім золотого знаку, переможцю премії буде вручено грошову винагороду, у 2016 році призовий фонд становить п’ятсот тисяч гривень.

Переможців Міжнародної премії ім. Івана Франка визначать у двох номінаціях: за вагомий внесок у розвиток україністики та за визначний особистий внесок у розвиток соціально-гуманітарних наук.

Нагадаємо, 30 березня 2016 року у Києві відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу на найкращий ескіз. Загалом до розгляду журі було прийнято 12 робіт, які відповідали Порядку проведення конкурсу на кращий ескіз знаку лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка. Третє місце розділили між собою Дмитро Кругляк із м. Запоріжжя та Сергій Литвин з м. Полтава. Вони отримали грошову винагороду по 3 тис. грн. Друге місце і премія у розмірі 5 тис. грн. дісталася Олегу Лесюку з Торонто (Канада). Оскільки жоден із проектів ескізів не став переможцем, члени журі вирішили не визначати першого місця й доопрацювати ескіз знаку.

У презентації знаку взяли участь: внук Івана Франка та голова правління Фонду Роланд Франко, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник, проректор Університету Ярослав Гарасим, директор Фонду Ігор Курус та члени правління Міжнародного фонду Івана Франка.

Міжнародна премія Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців в галузі суспільних наук та україністики.