В Університеті розпочала роботу Міжнародна конференція «Проблеми становлення інформаційної економіки в Україні»

19 жовтня 2017 року на економічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми становлення інформаційної економіки в Україні».

Участь у роботі конференції беруть науковці із Академії сухопутних військ ім. ген. Т. Костюшки (Польща), Сілезького університету м. Катовіце (Польща), Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Національної академії Національної гвардії України, Львівського державного університету внутрішніх справ, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Уманського національного університету садівництва, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, Національного університету «Львівська політехніка», Інституту регіональних досліджень ім. М. Долішнього НАН України, ДВНЗ «Львівський інститут банківської справи Університету банківської справи» (м. Київ), Херсонського національного технічного університету та Львівського національного університету імені Івана Франка.

Від імені адміністрації Університету з вітальним словом до учасників конференції звернувся декан економічного факультету Ростислав Михайлишин. Зокрема, він наголосив, що конференція стає щорічною традицією й в умовах становлення інформаційного суспільства її тематика є надзвичайно актуальною.

Голова організаційного комітету конференції, професор кафедри інформаційних систем у менеджменті Василь Приймак долучився до вітальних слів і представив присутнім доповідь «Інформаційна безпека України та Польщі в сучасних умовах». У своєму виступі професор Приймак, окреслюючи вагоме значення проблематики, акцентував на важливості забезпечення належного рівня інформаційної безпеки незалежних держав у сучасному світі. Зокрема, він наголосив, що в умовах інформаційної агресії зі сторони Росії, як ніколи раніше, актуальними є наукові дослідження, які пов’язані з вивченням і розробленням рекомендацій щодо захисту інформаційного поля України та Польщі, протидії шкідливим російським інформаційним операціям, наповнення світового і національних інформаційних просторів достовірною інформацією про процеси, які відбувають в Україні та Польщі.

Доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету «Львівська політехніка» Наталія Химиця під час виступу розповіла про дослідження та виявлення однотипних історичних періодів в економіці за допомогою застосування інформаційної технології багаторівневого моніторингу.

Керівник проекту КП «Київський міський бізнес-центр» виконавчого органу Київської міської ради Микола Звєрєв висловив переконання що, в умовах загострення глобальних проблем (війн, збройних конфліктів, тероризму) доцільно розглянути міжнародну міграцію людей зі сформованими військовими компетентностями через призму теорій глобалізації, міжнародних економічних відносин, міжнародної і національної безпеки, суспільних благ, демографії, соціальної економіки та політики, а також розкрити сутність регулювання зайнятості у військових формуваннях та правоохоронних органах спеціального призначення. Це, на думку доповідача, дозволить більш ефективно знаходити гідну відповідь на численні глобальні виклики.

Професор кафедри фінансів Львівського державного університету внутрішніх справ Ірина Мойсеєнко окреслила актуальність використання інтелектуального капіталу суб’єктів господарювання для реформування економіки й розробки політики стимулювання розвитку економіки знань. Вирішення проблеми ефективного використання інтелектуального капіталу організацій безпосередньо пов’язане із підвищенням конкурентоспроможності підприємств, модернізацією української економіки, ефективним використанням інтелектуального потенціалу.

Про основні проблеми формування методології дослідження феномену дезінформації в економіці та її негативного впливу на ефективність економіки в цілому розповів професор кафедри фінансів Львівського національного університету імені  Івана Франка Олег Підхомний. Також він проаналізував процес введення в інформаційний простір суспільства стратегічних інформа­ційних повідомлень з регуляторним ефектом та їхній ефект на обсяг ВВП.

Докторант кафедри інформаційних систем у менеджменті Львівського університету Ігор Ткач доповів про актуальність дослідження проблем тріадної форма подання постнекласичного змісту інформаційної економіки. Тріадна форма зберігає традиційну структуру економічної системи (матеріально-фінансова інфраструктура, природно-ресурсне середовище, інформаційне середовище) і дає змогу показати взаємодію цієї тріади з тривимірними елементами людини для формування гармонійних взаємовідносин і збалансованого розвитку.

Професор кафедри обліку і аудиту ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Швець у своїй доповіді зупинився на ризиках управлінських рішень в умовах інформаційної економіки в контексті їхньої залежності від достовірності даних, поданих фінансовими працівниками під час виконання своїх професійних обов’язків. Окрему увагу доповідач акцентував на важливості дотримання працівниками фундаментальних принципів етики, оскільки це безпосередньо впливає на престиж професії, а також на довіру суспільства до фахівців.

До учасників конференції звернувся також професор кафедри менеджменту ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Яцура, який зазначив, що стратегію гармонізації ринкових перетворень в економіці України, відновлення і розбудову нової української спільноти має забезпечити нова еліта – патріотична, компетентна, сильна, благочестива. За словами доповідача, технічний прогрес, розвиток науки й освіти стануть запорукою росту цивілізованості українського суспільства, його духовності, гуманізму і моралі.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі секційних засідань, де обговорювали питання теорії і практики розбудови інформаційних економік, сучасні тенденції математичного моделювання соціально-економічних процесів, застосування інформаційних технологій в економіці, підприємництві, управлінні, освіті та науці. Також учасники конференції обмінялися міркуваннями щодо проблем теорії та практики управління інформаційними ресурсами організацій, обговорили сучасні ідеї розвитку технологій менеджменту знань, розглянули питання теорії та практики інформаційної безпеки в Україні, закцентували увагу на тенденціях використання людського капіталу в умовах інформаційної економіки.

Міжнародна науково-практична конференція триватиме до 21 жовтня 2017 року. Представлені учасниками доповіді вже опубліковані у матеріалах конференції.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото