В Університеті розпочала роботу науково-практична конференція «Права осіб з обмеженими можливостями: дуальна освіта, соціальні та медичні послуги»

Львівський національний університет імені Івана Франка у співпраці з Львівською обласною державною адміністрацією, навчально-реабілітаційним центром «Довіра», громадською організацією «Справа Кольпінга в Україні» проводить науково-практичну конференцію «Права осіб з обмеженими можливостями: дуальна освіта, соціальні та медичні послуги», що відбувається у Львові впродовж 9-10 червня 2016 року.

Під час урочистого відкриття конференції 9 червня в сесійній залі Львівської обласної ради з вітальними словами звернулись до учасників заходу директор навчально-реабілітаційний центр «Довіра» Володимир Лозинський, завідувач кафедри психології ЛНУ ім. Івана Франка Софія Грабовська та член правління ГО «Справа Кольпінга в Україні» Ігор Островський.

Від імені організаторів конференції виступила доктор психологічних наук, професор кафедри психології Львівського університету, голова товариства «Родина Кольпінга» Катерина Островська. Катерина Олексіївна запевнила учасників пленарного засідання в тому, що всі напрацювання, результати досліджень та обговорень ляжуть в основу розвитку різних напрямів інклюзивної освіти. Професор наголосила на актуальності ідеї запровадження дуальної освіти для осіб з обмеженими можливостями, що передбачає також і створення відповідної концепції, системи профорієнтації, профреабілітації та профстановлення. Механізмом реалізації цієї ідеї, на думку Катерини Островської, має стати напрацювання проекту дуальної освіти для осіб із обмеженими можливостями.

За словами директора НРЦ «Довіра» Володимира Лозинського,  для вирішення питання дуальної освіти необхідні передусім зміни на законодавчому рівні та об’єднання зусиль держави, місцевої громади, освітніх закладів і підприємництва.

Про допомогу молодим людям у працевлаштуванні та про важливість підтримки на етапі їхнього професійного становлення йшлося під час виступу завідувача кафедри психології  Університету Софії Грабовської.

Під час пленарного засідання учасники конференції зосередили увагу на проблематиці, пов’язаній із правовим захистом осіб із порушеннями психофізичного розвитку, соціальною роботою з дітьми та молоддю з особливими потребами, профорієнтацією та соціалізацією дітей з обмеженими можливостями.

Фахівці у сфері інклюзивної освіти спільно з медиками також обговорили результати Всеукраїнського експерименту зі створення структурно-функціональної моделі надання комплексної допомоги дітям із розладами спектру аутизму та специфіку професійної освіти дітей та молоді з порушеннями розвитку, проаналізувавши німецький та український досвід.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото