В Університеті відбулась Вікіконференція-2015

19 вересня 2015 року у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулось урочисте відкриття V Всеукраїнської Вікіконференції, яка цьогоріч присвячена пам’яті Героя Небесної сотні, студента географічного факультету Ігоря Костенка. Під час роботи конференції представники Вікіпедії з України, США, Польщі, Молдови та Білорусі впродовж двох днів ділилися досвідом і напрацюваннями, а також розглянули питання ґрантів, міжнародної співпраці, конкурсів, ліцензування творів, технічних засобів тощо.

Під час урочистого відкриття учасників конференції привітав член правління ГО «Вікімедіа Україна», координатор освітньої програми Юрій Булка, який подякував Університетові за сприяння в організації й побажав присутнім креативної роботи під час заходів, передбачених конференцією.

Звертаючись до вікіпедистів, директор Наукової бібліотеки Університету Василь Кметь наголосив на спорідненості функцій бібліотек та Інтернет-ресурсів, які підтримує Вікімедіа. «Сьогодні Інтерент-технології відіграють надзвичайно важливу роль не лише у процесі зберігання й передання інформації, а у й процесі формування енциклопедій та розвитку сучасних освітніх і наукових програм», – наголосив Василь Федорович.

Також, за словами директора найстарішої книгозбірні України, праця, яку здійснюють сьогодні вікіпедисти є надзвичайно важливим стратегічним кроком на шляху до формування якісно нового інформаційного середовища нашої країни.

Виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна», адміністратор розділу Вікіпедії українською мовою Наталія Тимків закликала присутніх вшанувати хвилиною мовчання всіх тих, хто поклав своє життям на вівтар нашої незалежності. За її словами, українська редакція Вікіпедії, як і вся країна, зазнала великих втрат – починаючи від подій на Майдані, які забрали життя Ігоря Костенка, й аж до нинішніх бойових дій на Сході України, де у протистоянні з агресором загинули молоді люди, які допомагали розвиватись Вікіпедії.

Географічному факультету Львівського університету Наталія Тимків передала дві фотокартини переможців конкурсів «Вікі любить Землю» та «Вікі любить пам’ятки», які відтепер будуть зберігатися в аудиторії імені Ігоря Костенка.

Заступник декана географічного факультету з навчально-методичної роботи Володимир Монастирський подякував організаторам конференції й зазначив, що сьогодні функція, яку виконує Вільна енциклопедія в освітньому середовищі, надзвичайно важлива. «Впевнений, що в нас на факультеті немає жодного студента чи викладача, який би заперечив необхідність вікіресурсів у повсякденному користуванні. А тому від імені адміністрації географічного факультет бажаю плідної роботи і результатів, які б зробили Україну більш інформативною», – переконаний Володимир Монастирський.

Керівник програм Фонду Вікімедіа Асаф Бартов привітав учасників заходу й окреслив основну мету вікіпедистів, яка, за його словами, полягає в тому, щоб зібрати інформацію з найбільшої кількості достовірних джерел і передати їх читачам. На думку Асафа Бартова, ця ж ідея закладена у концепції бібліотек. «А тому дуже приємно сьогодні відкривати нашу конференцію у найстарішій бібліотеці України», – зазначив вікіпедист.

Надалі Асаф Бартов розповів про основні принципи діяльності Фонду Вікімедіа, історію та ідею його заснування. За словами керівника програм фонду, Вікіпедія мала у своїй основі мету – вмістити всі доступні людині знання й водночас дозволити всім охочим докладати зусиль до накопичення цих знань. Незважаючи на амбіційність задуму, популярність Вікіпедії зростала кожного року і вже зараз сайт вільної енциклопедії є п’ятим за відвідуваністю у світі.

Сучасна Вікіпедія містить понад 30 мільйонів статей 262 мовами світу. Україномовний розділ Вікіпедії розвивається також доволі динамічно: на сьогодні українська Вікіпедія посідає 16 місце у світі.

У 2014 році Героя Небесної сотні студента географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Ігоря Костенка визнали найкращим вікіпедистом року за версією засновника Вікіпедії Джиммі Вейлза. Ігор Костенко став першим українцем, який отримав цю нагороду. Загинув Ігор 20 лютого під час протистояння в центрі Києва. В Університеті на честь Героя створили меморіальну аудиторію, у якій і продовжила роботу Вікіконференція-2015.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото