В Університеті розпочалися творчі конкурси

Із 21 липня на факультеті журналістики стартувала перша сесія творчих конкурсів, у яких беруть участь вступники як на денну, так і на заочну форми навчання. Творчий конкурс для абітурієнтів, які обирають фах журналіста, проходить у формі написання самостійної творчої журналістської праці. Він передбачає аудиторну роботу. Абітурієнти заздалегідь знайомляться із орієнтовним переліком тем, що стосуються культури, суспільного життя країни, економіки, екології, політики тощо. Упродовж двох годин вступники пишуть творчу роботу на одну із запропонованих комісією тем. Творчі роботи абітурієнти можуть писати у жанрі статті, коментаря, есе, інтерв’ю тощо.

Результати творчого конкурсу за участю всіх членів комісії підсумовують, заносять у відомість, яку підписують голова та члени комісії, та оприлюднюють.

За останніми оновленими даними інформаційної системи «Конкурс» на факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка зареєстровано 1090 заяв. Лише впродовж першого дня творчі випробування на факультеті журналістики пройшли 102 абітурієнти.

Згідно з правилами прийому творчий конкурс триває з 21 по 31 липня 2015 року.

Абітурієнтка Надія з Хмельниччини розповідає: «Я приїхала до Львова, щоб вступити на факультет журналістики. Маю великі сподівання, що мої знання, які я здобула під час навчання у школі, допоможуть отримати високий бал на творчому конкурсі. Мрію навчатись саме у Львівському національному університеті імені Івана Франка, адже це заклад із хорошою репутацією. Про цей ВНЗ я чула лише позитивні відгуки, тому хочу стати студенткою Львівського університету».

На факультеті журналістики здійснюється підготовка фахівців за одним напрямом – журналістика. Однак студенти мають можливість поглиблювати свої професійні знання, формувати практичні навики та вміння за кількома спеціалізаціями – літературна робота в пресі та інформагенствах, журналістська робота на радіо й телебаченні, міжнародна журналістика, редагування та видавнича діяльність, військова журналістика. менеджмент і реклама у ЗМІ. Відповідні кафедри дбають, щоби не лише сума знань, здобутих під час так званих днів спеціалізацій, які розпочинаються після другого курсу, а й сформованих професійних навиків і компетенцій максимально відповідали вимогам і потребам сучасного ринку інформації.

Усі без винятку студенти факультету мають змогу досконало вивчити одну із західних мов (німецьку, англійську, французьку, іспанську) та зі слов’янських мов (польську, чеську, словацьку, болгарську, російську, білоруську), брати участь у підготовці конкретних друкованих чи електронних ЗМІ.

Значне місце у навчальних планах відведено курсові «Журналістська майстерність» та навчальній і виробничій практикам. Підготовка здійснюється за кількома рівнями: після четвертого курсу всі випускники отримують дипломи бакалаврів журналістики; після п’ятого окрема група – дипломи магістрів, більшій частині випускників традиційно присвоюється кваліфікація спеціалістів.

«Гордістю факультету журналістики є його студенти і випускники, які, завершивши навчання в Університеті, працюють у центральних ЗМІ, у кожній області України, за межами нашої держави. Власне, практикуючі журналісти, публіцисти, письменники, політики є своєрідним лакмусовим папірцем зусиль кількох поколінь професорсько-викладацького складу. Незручно виділяти когось із великої армії спеціалістів, які мають дипломи тепер уже Львівського національного університету імені Івана Франка, бо всі без винятку – чесно, за своїми можливостями, здібностями і талантами працюють на благо рідної держави», – говорить про вихованців львівської школи журналістики декан факультету Михайло Присяжний.

За словами Михайла Павловича, факультет журналістики постійно скерований у майбутнє. «Ми розуміємо важливість своєї ролі в університетській ієрархії і намагаємося виправдати сподівання сьогоднішнього юного журналістського покоління і сповна виконати відповідальну місію перед державою і народом. У плеканні міцних, надійних крил високого журналістського покликання – смисл наших щоденних трудів і зусиль», – запевняє декан факультету журналістики.

Більше фото