В Університеті розпочав роботу ХV Міжнародний сорабістичний семінар

12 жовтня 2017 року на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка розпочав роботу ХV Міжнародний сорабістичний семінар «Актуальні проблеми сорабістики та перспективи її розвитку». У науковому зібранні беруть участь українські та іноземні дослідники мови, культури, літератури, історії і сучасності лужицьких сербів (сорбів).

Під час урочистого відкриття усіх присутніх привітала завідувач кафедри слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького Алла Татаренко, яка, зокрема, подякували усім, хто долучився до організації наукового заходу і взяв у ньому участь.

«Львівський університет організовує Міжнародний сорабістичний семінар уже вп’ятнадцяте і кожного разу він переростає у плідну і цікаву наукову дискусію», – зазначила Алла Татаренко.

Декан філологічного факультету Святослав Пилипчук наголосив на важливості проведення семінару для української і світової сорабістики.

«Семінар має дуже важливу тяглість традицій. Систематичність роботи семінару демонструє, що він має чітко сформовану проблематику. Коло питань, винесених на обговорення, дає можливість поглибити, удосконалити і якісно дослідити різноманітні аспекти сорабістики», – зазначив Святослав Михайлович.

Також учасників семінару чудовою українською мовою привітав Фабіан Каульфюрст – член Матиці Сербської (Лужицької), науковий співробітник Сербського інституту у м. Будишині/Баутцені (Німеччина).

Окрім того, до вітальних слів долучився професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, головний науковий співробітник центру адаптації законодавства України до законодавства ЄС Олексій Проневич, який поділився досвідом досліджень в галузі сорабістики й наголосив на потребі широкого обговорення культури, мови та історії лужицьких сербів.

Надалі учасники семінару мали нагоду представити свої наукові доповіді і взяти участь у дискусії щодо найактуальніших проблем сорабістики – мови, літератури, культури, історії і національної ідентичності слов’янського народу, який не має власної держави.

Додамо, що Міжнародні сорабістичні семінари у Львівському університеті були і залишаються єдиним в Україні і на теренах інших східних і південних слов’ян науковим заходом, присвяченим мові, літературі, історії і культурі одного зі слов’янських народів – лужицьких сербів, які проживають на території сучасної Федеративної Республіки Німеччини. Науковій славістичній громадськості семінари дають можливість знайомитися з проблемами і пріоритетами у сучасній сорабістиці.

Міжнародні сорабістичні семінари щодва, останнім часом – щотри роки організовують кафедра слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка та Сербський інститут у Будишині / Баутцені (ФРН).

Перший сорабістичний семінар відбувся на кафедрі слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка у жовтні 1984 року. Згодом він переріс в авторитетний міжнародний форум, що згуртував навколо себе науковців-славістів з різних країн і став важливим осередком розвитку сорабістики як в Україні, так і за її межами.

Цьогоріч сорабістичний семінар відбувається за фінансової підтримки Львівського комунального підприємства «Львівське конференц-бюро» у рамках реалізації програми «Львів науковий» на 2016-2017 роки.

Триватиме семінар до 13 жовтня 2017 року.