В Університеті стартує курс «European Business Law», присвячений правовим аспектами ведення підприємницької діяльності у ЄС

У рамках реалізації проекту Жана Моне 553310-EPP-1-2014-1-UA-EPPJMO-MODULE «Літні курси з права і політики ЄС» 25 вересня 2015 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка розпочався перший модуль курсу «European Business Law», який викладає Гайнріх Немечек (Університет Мангайма, ФРН).

«Ми розпочинаємо реалізацію проекту Жана Моне, у рамках якого ви матимете можливість прослухати декілька лекцій гостя із Німеччини Гайнріха Немечека на тему бізнес-права, – розпочав захід заступник декана факультету міжнародних відносин Михайло Микієвич. – Ми плануємо відкрити на факультеті англомовний курс із європейського бізнес-права, який читатимуть викладачі з інших країн. І зараз ми маємо можливість розпочати введення такої спеціалізації».

«Сьогодні ми говоритимемо про специфічне поле – європейське бізнес-право, яким керуються власники бізнесу у межах Європейського Союзу. Зокрема, воно стосується й українських компаній, – розпочав лекцію Гайнріх Немечек. – Утім, слід зазначити, що між європейським правом і європейським бізнес-правом існує суттєва різниця, оскільки перше стосується політичної сфери, а інше застосовується у випадку ведення бізнесу».

Німецький експерт також зазначив, що кожна компанія, пов’язана із європейським правом, повинна опиратися на базові положення бізнес-права. «Для цього розроблений і ухвалений «Договір про функціонування Європейського Союзу», у якому прописано положення, які регулюють усі відносини в межах країн-членів. Це щось схоже на Конституцію, яка діє в Україні, і є Основним Законом», – наголосив лектор.

Гайнріх Немечек окреслив основні нюанси регулювання фінансів у Європі, умови для ефективного розвитку ринку капіталу, як-от у Лондоні чи Франкфурті, особливості антимонопольного права в Європейському союзі, а також проаналізував статтю 26 «Договору про функціонування Європейського Союзу», у якій йдеться про внутрішній ринок Європейського Союзу, який безпосередньо впливає на функціонування бізнесу. «Оскільки європейський внутрішній ринок – найбільший у світі, то для нього встановлено безперешкодний кодон. Так і має бути в зоні вільної торгівлі, де кожен підприємець зможе запропонувати свій продукт споживачеві. Також потрібно заборонити митниці, про що йдеться у статті 30 Договору», – пояснив німецький експерт.

Під час лекції Гайнріха Немечека також йшлося про умови для створення ефективного внутрішнього ринку. «Потрібно застосувати первинне право, зокрема «Договір про функціонування Європейського Союзу», який має бути еквівалентом до Конституції ЄС, вторинне право, що передбачає регуляцію та директиви, а також встановлення власних принципів країни. У цьому контексті варто зазначити, що європейський внутрішній ринок – це база для європейського бізнес-права», – зазначив лектор.

Крім того, у першому модулі Гайнріх Немечек зосередив увагу на основах  європейського бізнес-права, проблемах правової гармонізації у ЄС і джерелах європейського бізнес-права, методології європейського права та природі основних економічних свобод.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото