В Університеті стартувала Міжнародна конференція «Актуальні питання лінгвістики, світової літератури та художнього перекладу»

21 квітня 2017 року на факультеті іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття Міжнародної студентської наукової конференції «Актуальні питання лінгвістики, світової літератури та художнього перекладу». Метою наукового зібрання організатори називають залучення студентів до обговорення широкого кола напрямів сучасної філологічної науки. Розпочали захід хвилиною мовчання за усіма, хто віддав своє життя, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України.

Привітав учасників конференції декан факультету іноземних мов Володимир Сулим, який наголосив на великому значенні та перспективності наукової роботи студентів і ролі науки у сучасному світі. За словами Володимира Трохимовича, вагомість університетської науки вимірюється не лише досягненнями і традиціями минулого, а й тим як працівники і студенти можуть сприяти міжнаціональному спілкуванню і порозумінню між державами.

«Велич нашої науки вимірюється не тільки тим, чого ми досягаємо сьогодні, але й тим, що здобудемо завтра. Ви, дорогі учасники конференції, прийшли у цю залу, аби відважно продемонструвати ваш рівень наукових досліджень», – звернувся Володимир Сулим до студентської молоді.

Від імені професорсько-викладацького складу учасників конференції привітала академік АН ВШ України, завідувач кафедри перекладознавста і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Роксолана Зорівчак. Зокрема, Роксолана Петрівна зробила екскурс в історію факультетської науки, наголосивши на істинних наукових цінностях та глибинних дослідженнях. Звертаючись до учасників конференції, Роксолана Зорівчак закликала не шукати легких шляхів і сміливо підкорювати наукові вершини.

«Вам, що стоїте біля підніжжя її величності науки, її величності філології, доля судила пізнавати глибину і складність слова. Зараз усім нам дуже важливо досліджувати семантичні глибини різних етносів – свого і чужого. Адже, коли не розумієш свого, то не розумітимеш і чужого, а не знаючи чужого, ніколи не оціниш рідного», – зазначила Роксолана Зорівчак.

Окрім того, Роксолана Петрівна наголосила, що мати успіх у будь-якій галузі науки може тільки той, хто розуміє, що історія і мова народу – це берегині, які потрібно знати, шанувати і досліджувати.

Заступник декана факультету іноземних мов Ліна Глущенко зосередила увагу на підсумках наукової роботи студентів у 2016 році, вона продемонструвала динаміку зростання кількісних показників публікацій (статей, тез, перекладів) і стабільно високий рівень наукової активності студентів факультету.

Ліна Глущенко і Володимир Сулим також відзначили численних переможців і призерів всеукраїнських інтелектуальних змагань, які відбувалися у 2016 та 2017 роках. За словами Ліни Глущенко, студенти «продемонстрували вміння критично опрацьовувати наукову літературу, систематизувати, аналізувати, узагальнювати мовні факти та обстоювати свої погляди в науковій дискусії».

Також привітала колег із початком роботи конференції магістр Віденського університету (Австрія) Крістіна Віллемс.

На пленарному засіданні з доповідями виступили переможці та учасники ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт – Марія Мацьків, Оксана Мегель та Юлія Микитюк.

Надалі учасники конференції продовжили роботу за такими тематичними напрямами: дериватологія, дискурсознавство, контрастивна лінгвістика, лексична семантика, лінгвопрагматика, лінгвостилістика, лінгвокраїнознавство, міжкультурна комунікація, фразеологія, історія художнього перекладу, теорія та практика перекладу, генологія, теорія та історія літератури.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото