В Університеті стартувала Міжнародна наукова конференція «Сучасні українсько-турецькі відносини: прискорення через Чорноморський діалог»

Делегація науковців Туреччини спільно з українськими ученими 11 грудня 2015 року обговорюють актуальні питання сучасних українсько-турецьких відносин у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Характеризуючи співробітництво України і Туреччини, яке охоплює всі сфери – від культури до оборонної промисловості, учасники конференції висловили переконання, що варто розглядати співпрацю обох дружніх держав, що останнім часом має позитивну динаміку розвитку, передусім із погляду перспективи.

Учені переконані, що найбільш пріоритетними для поглиблення українсько-турецьких відносин на сьогодні є питання енергетики та створення зони вільної торгівлі, що в майбутньому дозволить Україні й Туреччині вирішити проблеми енергоресурсів і створити сприятливі умови для покращання інвестиційного клімату та збільшення товарообігу між країнами.

«Сьогодні у Львівському університеті ми зустрічаємось із нашими сусідами, колегами, народом, з яким нас об’єднала багатовікова історія», – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи, професор Ярослав Гарасим, розпочинаючи офіційну частину відкриття конференції.

З вітальним словом звернувся до представників турецької делегації та гостей Університету Ректор, професор Володимир Мельник.

Ректор Університету закцентував увагу на особливостях сучасної політичної ситуації в Україні та світі, відзначивши, що «у глобалізаційному світі зараз відбувається інтернаціоналізація усіх сфер життєдіяльності європейської цивілізації, включаючи й наукову сферу, відбуваються неминучі процеси, які призводять до уніфікації і реорганізації життя країн».

«Уся світова спільнота стежить за подіями в Україні. І ні для кого не є секретом, що сьогодні наша держава перебуває у стані війни з Російською Федерацією. З огляду на цю складну політичну ситуацією ми маємо дбати про те, щоб наші стосунки із країнами-сусідами були в колі особливої уваги не тільки державних структур, а й усіх, хто має причетність до формування громадянського суспільства», – наголосив Володимир Мельник.

За словами Ректора Університету, Україна має добросусідські і партнерські зв’язки з Туреччиною на державному рівні. Однак, на його глибоке переконання, представники освітньо-наукової сфери також мають докладати максимум зусиль для налагодження належного міжкультурного діалогу і тривалої плідної співпраці.

«Ми пам’ятаємо доброзичливе ставлення й ті домовленості щодо академічної співпраці, які ми задекларували під час нашого візиту до університетів Туреччини – Сакар’я і Біледжік. Ректорат і колектив Львівського університету висловлює готовність поглиблювати започатковану співпрацю, спільно випрацьовуючи різні формати співробітництва», – запевнив колег Ректор Володимир Мельник.

«У славетному Львівському університеті в різні часи народжувалися люди, які засвідчували творення енергії, що сприяла порозумінню між різними народами. І сьогодні тут, в Університеті, зібралися українські й турецькі інтелектуали, щоб обговорити проблеми, які постали перед людством. Йдеться передусім про виклики часу з огляду на ті складні обставини, які склалися в Чорноморському регіоні. Під час роботи конференції ми намагатимемось знайти найкращі шляхи для подальшого успішного розвитку наших країн», – зазначив у вступному слові Голова правління Українсько-турецького культурного центру «Сяйво» Гьокхан Демір.

Додамо, що впродовж останніх років Туреччина й Україна пройшли шлях від спорадичних контактів до повноцінного стратегічного партнерства. Важливою складовою двостороннього партнерства й політичного діалогу на міждержавному рівні також є зміцнення й поглиблення українсько-турецької академічної співпраці.

Відтак, у рамках урочистого відкриття конференції відбулась церемонія підписання протоколу намірів про співробітництво між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Українсько-турецьким культурним центром «Сяйво». На знак шани й готовності до тривалих партнерських відносин Голова правління УТКЦ «Сяйво» Гьокхан Демір вручив Ректорові Університету Володимирові Мельнику символічний подарунок – сувенірний набір ручної роботи авторства турецьких майстрів.

Нагадаємо, що підписанню протоколу намірів передували домовленості про співпрацю Львівського університету з представниками Українсько-турецького культурного центру «Сяйво» та візит Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні Йонета Дж. Тезеля до Університету 5 серпня 2015 року.

У Міжнародній науковій конференції, організаторами якої є Львівський національний університет імені Івана Франка спільно з Українсько-турецьким культурним центром «Сяйво», також взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України Ігор Турянський, генеральний секретар Платформи академічних досліджень Таркан Тектен, віце-президент Львівської торгово-промислової палати Володимир Коруд, письменник Андрій Курков, науковці українських і турецьких університетів.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото