В Університеті стартував проект «Асистент вчителя»

За фінансової підтримки Українсько-австрійського бюро кооперації в освіті, науці та культурі при ЛНУ ім. Івана Франка на базі Центру неперервної освіти Інституту післядипломної освіти та до університетської підготовки започатковано проект «Асистент вчителя», у межах якого готуватимуть фахівців для роботи з дітьми з особливими потребами в школах

Для участі в проекті зголосилися 58 охочих і вже сьогодні, 26 березня 2015 року, розпочалися перші заняття. Програма курсу складатиметься з двох частин: перший етап триватиме 10 днів, починаючи  з 26 березня, наступний етап завершиться в листопаді. Загалом навчання складатиметься зі 144 академічних годин.Після закінчення проекту учасники отримають сертифікати, які дозволять їм працювати на посаді «асистент вчителя» у навчальних закладах.

Серед 58-ми учасників, які зголосились пройти курси, 25  осіб – зі Львова й області, решта – з інших регіонів України.

Координатор проекту «Асистент вчителя», доцент кафедри психології Катерина Островська додала, що на ці курси запрошували людей виключно з педагогічною освітою, однак серед них, окрім  учителів, є і волонтери. За словами Катерини Олексіївни, на посаді асистента вчителя можуть працювати і батьки дітей з особливими потребами, якщо в них є відповідна педагогічна освіта.

Усіх охочих, хто пройде курси, намагатимуться працевлаштувати на відповідні посади. «Робочі місця для асистентів вчителів створюються за клопотанням навчального закладу», – пояснив провідний спеціаліст сектору освітньої політики управління освіти Львівської міськради Любомир Войтович.

У кожному класі, де навчаються діти з особливими потребами, має бути передбачено 0,5 ставки асистента вчителя. Наразі у Львові працює 6 навчальних закладів із інклюзивною формою навчання та навчається 63 дитини з особливими потребами. У навчанні їм допомагають 15 асистентів учителів, частина з яких також братимуть участь у проекті.