В Університеті триває ІІІ Міжнародна науково-практична конференція, присвячена перспективам розвитку геотуризму

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Геотуризм: практика і досвід» стартувала 26 квітня 2018 року в Львівському національному університеті імені Івана Франка. Впродовж двох наступних днів учені з України, Польщі, Білорусі та Румунії обмінюватимуться науковими здобутками і практичним досвідом у галузі геології, географії й організації туризму, а в останній день роботи конференції, 28 квітня, вирушать у геотуристичні екскурсії. Співорганізатором цього авторитетного науково-практичного форуму є Державна вища професійна школа імені Станіслава Піґоня в Кросно (Польща), а партнером – Національний університет «Львівська політехніка».

Практичним результатом тривалої співпраці ЛНУ ім. Івана Франка з Державною вищою професійною школою імені Станіслава Піґоня у Кросно стало створення вельми популярного нині польсько-українського точкового геотуристичного шляху «Гео-Карпати», що проліг від міста Кросно в Польщі через Борислав до Яремче в Україні. Шлях охоплює 28 геосайтів, які представляють цікаві як для пересічного туриста, так і для спеціаліста-геолога відслонення гірських порід, елементи гірничої інфраструктури і геоморфологічні об’єкти. Дванадцять із них розташовані на території Підкарпатського воєводства Республіки Польща, шістнадцять – у Львівській та Івано-Франківській областях України.

Про ці та інші досягнення українських і закордонних науковців йшлося на урочистому відкритті конференції, яке відбулося в Актовій залі Львівського університету. Від адміністрації ЛНУ ім. Івана Франка вітальне слово виголосив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський.

«Без зайвої скромності хочу зазначити, що Львів і Львівський університет є дуже вдалим місцем для проведення цієї конференції. Бо Університет, зокрема його геологічний факультет, має дуже давні й серйозні наукові школи, а його матеріальна база всіляко сприяє продуктивності наукових пошуків. Крім того, Львівський регіон є тією частиною України і Східної Європи, який останнім часом надає великої уваги розвиткові туризму. І геотуризм – це та галузь туризму, яка здатна не лише забезпечити науковцям позитивні емоції, а й стати додатковим поштовхом до ґрунтовних геологічних досліджень», – зазначив Віталій Михайлович.

Директор Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка» Корнилій Третяк наголосив на численних дослідницьких і практичних здобутках львівських геологів у сфері застосування сучасних технічних засобів для забезпечення потреб геотуризму.

«Тема геотуризму, треба визнати, відносно нова для «Львівської політехніки», – зауважив Корнилій Романович, – але я впевнений, що співпраця з Львівським національним університетом імені Івана Франка, з представниками інших наукових установ України та з колегами з-за кордону буде корисною для нас і стане продуктивнішою, якщо ми застосовуватимемо сучасні методи дистанційного зондування довкілля. І власне в Інституті геодезії сьогодні створена мережа супутникових перманентних станцій, яка забезпечує точне позиціонування в межах Львівської області. Ми досить ефективно використовуємо безпілотні літальні апарати для укладання топографічних карт, але треба розуміти, що створення геоінформаційних систем у геотуризмі – основа для його розвитку».

Завершила урочисту частину відкриття представниця оргкомітету конференції, старший науковий співробітник Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України Альбертина Бучинська, яка наголосила на новому тренді в туристичній галузі України і світу – науково зорієнтованому туризмі, для якого вкрай важливим є залучення професійних кадрів зі спеціалізацією в певній сфері геології чи географії. Далі Альбертина Бучинська ознайомила учасників з регламентом роботи конференції і відкрила пленарну її частину, в якій було виголошено три ґрунтовні доповіді щодо важливості, перспектив та європейського досвіду геотуристичної галузі.

Перша частина ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Геотуризм: практика і досвід» завершилася екскурсією головним корпусом Львівського університету, яку для учасників форуму провів директор Музею історії Університету Юрій Гудима.  Надалі конференція продовжила роботу на геологічному факультеті Львівського університету, де й триватиме до 27 квітня.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото