В Університеті відбудеться форум, спрямований на впровадження в Україні інформаційної політики в умовах неоголошеної війни з Росією

22 лютого 2015 року в Університеті відбудеться форум громадськості «Україна в умовах неоголошеної війни», який може стати основою для реалізації в державі якісно нової проукраїнської інформаційної політики. У заході візьмуть участь: Міністр інформаційної політики України Юрій Стець, народні депутати України, керівництво Львівської області, представники наукових кіл і громадських діячів.

Під час Львівського форуму громадськості «Україна в умовах неоголошеної війни» заплановано обговорення низки важливих тем, серед них: «Інформаційна безпека в умовах неоголошеної війни», «Культура як засіб захисту України від російської агресії» та «Національна ідентифікація українців в умовах війни».

На заході передбачені виступи Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця, члена Національної спілки письменників України, громадського діяча Михайла Косіва та професора, ректора (1990-2007, 2010-2013 рр.) Львівського національного університету імені Івана Франка Івана Вакарчука.

За словами Михайла Косіва, першочерговим завданням форуму має стати меседж до громадськості, що війна з Росією ведеться не лише із застосуванням летальної зброї. Вона також відбувається на ідеологічному, інформаційному, культурному та науковому рівнях.

Володимир Павлиш наголошує, що формувати інформаційну політику в Україні потрібно, враховуючи важливість донесення правди про нашу державу і за кордоном. «На жаль, за кордоном сьогодні думку про українців формують здебільшого російські ЗМІ, – сказав він. – І, якби ми своєчасно провели якісну інформаційну політику, то зараз такої ситуації, яка є в Україні, можливо, і не було б».

На переконання голови Львівської обласної ради Петра Колодія, у російську пропаганду вкладено багато коштів і зусиль, аби знівелювати роль України на світовій арені, або ж – щоби про українців думали, як про громадян нижчого сорту. «Зараз особливо важливо показувати світу правду про наш відважний народ, висвітлювати в своїх сюжетах чи публікаціях те, що на передовій на сході країни насправді воюють бандерівці. Тим самим ми доводимо, що зараз, як колись воїни УПА, українські військові захищають незалежність своєї землі», – резюмував він.