В Університеті відбулась прем’єра документального фільму «Академік Дмитро Наливайко»

З ініціативи кафедри світової літератури факультету іноземних мов 26 квітня 2016 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся прем’єрний показ документального фільму «Академік Дмитро Наливайко».
Творчий проект, автором якого є доктор філологічних наук, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) Ігор Козлик, присвячений академікові НАН України, завідувачеві відділу компаративістики Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАНУ (м. Київ), Почесному професору Національного університету «Києво-Могилянська академія» Дмитрові Наливайку.
Фільм рельєфно презентує наукові й педагогічні погляди видатного гуманітарія, передає унікальний досвід формування українського вченого в тоталітарних умовах другої половини ХХ ст., загалом проектуючи індивідуальну долю на долю цілої країни й усього народу. При цьому історія української науки про літературу подана через людський вимір, у нерозривному зв’язку загального й індивідуального.
Окрім самого академіка Дмитра Наливайка, у фільмі також взяли участь відомі представники української науки та культури, серед яких академік Микола Жулинський, письменники Дмитро Павличко, Іван Драч, Леся Воронина, науковці Вадим Скуратівський, Володимир Моренець, Павло Михед та ін.
Авторові фільму вдалося розкрити образ академіка Дмитра Наливайка як справжнього інтелігента, людини з енциклопедичним рівнем знань, глибокого і системного науковця, патріота, яким має пишатися Україна.
Довідка: Дмитро Наливайко – класик українського літературознавства, знаний в Україні та світі, фундатор і видатний представник українського порівняльного літературознавства, який наполегливо й послідовно впродовж свого життя працював над зарубіжною (західноєвропейською) україністикою (книга «Україна очима Заходу. Рецепція України в Західній Європі ХІ–XVIII століть», що 1998 року була удостоєна Шевченківської премії).

Світлини: Анастасії Коник Більше фото