В Університеті відбулася Міжнародна наукова конференція «Політичні партії і вибори: українські та світові практики»

9 листопада 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Четверта Міжнародна наукова конференція «Політичні партії і вибори: українські та світові практики», присвячена пам’яті Юрія Романовича Шведи. Цьогоріч наукове зібрання фахівців-політологів проходило в рамках проекту «Удосконалення методів та інструментів політології в Україні: вплив університетів країн Вишеградської четвірки» за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.

Проект «Удосконалення методів та інструментів політології в Україні: вплив університетів країн Вишеградської четвірки» фінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти Міжнародного Вишеградського Фонду та впроваджується на кафедрі політології Львівського національного університету імені Івана Франка. Партнерами проекту є Вроцлавський університет (Польща), Пряшівський університет (Словаччина) та Печський університет (Угорщина). Раніше, 13-15 вересня 2019 року, в рамках проекту для викладачів кафедри політології та представників інших університетів України вже було проведено підготовчу серію теоретичних і практичних воркшопів з проблем методів та інструментів політології за участю експертів з країн Вишеградської четвірки та України.

У конференції «Політичні партії і вибори: українські та світові практики» взяли участь провідні вчені та практики у сфері політології з різних куточків України та з-закордону. Загалом програма наукового форуму передбачала 60 ґрунтовних доповідей про ключові проблеми виборчого процесу, розвиток політичних партій та сучасні виклики у політичному житті України і світу.

Перед початком заходу учасники конференції вшанували хвилиною мовчання пам’ять Юрія Шведи (1964-2016 рр.) – українського політолога, партолога і псефолога, теоретика та практика, багатолітнього науковця кафедри політології ЛНУ ім. Івана Франка.

Привітав учасників конференції проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський. Зокрема, Роман Євгенович відзначив важливість збереження і помноження наукових напрацювань Юрія Шведи та актуальність винесених на обговорення конференції питань: «Широкий кругозір та розуміння ключових суспільно-політичних процесів, які демонстрував Юрій Шведа, нам гостро потрібні зараз – у час, коли політичне і суспільне життя України постійно зазнають турбулентностей і змін. Відтак, ми віримо, що нове покоління політологів, експертів, журналістів, політиків, вихованих за безпосередньої участі Юрія Шведи, зробить визначний внесок у становлення сильної та успішної України».

Також із початком роботи конференції присутніх привітали головні організатори заходу, представники кафедри політології – завідувач кафедри Анатолій Романюк і координатор проекту Міжнародного Вишеградського Фонду, доцент Віталій Литвин.

Після урочистого відкриття робота конференції продовжилася у трьох секціях, основними тематичними засадами яких були: особливості аналізу та зміни виборчих преференцій під час президентських і парламентських виборів 2019 року в Україні; електоральні процеси і трансформації в країнах Вишеградської групи й інших країнах Центрально‐Східної Європи та світу; динаміка розвитку партійних і виборчих систем в Україні, країнах Вишеградської групи й інших країнах світу.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото